הגוף המקומי שצופה כעת אפסייד של 30% למניית בזק

למרות הקושי להעריך כיצד יסתיימו חקירות רשות ניי"ע, באנטרופי ייעוץ ומחקר הוציאו היום עדכון חיובי לבזק
 | 
(4)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
חקירת רשות ניירות ערך בקבוצת בזק ובמשרד התקשורת רחוקה מלהסתיים, ולמרות הקושי להעריך כיצד אלו יסתיימו, באנטרופי ייעוץ ומחקר הוציאו היום (ד') עדכון למניית בזק והורידו את מחיר היעד מ-8 שקלים ל-6.8 שקלים. מאז התפוצצות הפרשה מניית בזק -5.44% בזק 226 -5.44% בזק בסיס:239 פתיחה:225 גבוה:226.1 נמוך:221.9 תמורה:26,568,576 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נפלה ביותר מ-20% ונסחרת כעת במחיר של 5.2 שקלים. מחיר היעד של אנטרופי מהווה אפסייד של 30% על מחיר השוק. נציין כי באנטרופי מחזיקים בהמלצה 'תשואת יתר' לבזק.
וכך כותבים באנטרופי: "אנו צופים כי בטווח הקרוב המניה תמשיך להיסחר בסגמנט שלילי לנוכח החקירות בקבוצה ובמשרד התקשורת. להערכתנו עלול לחול עיכוב בביטול ההפרדה המבנית ובעקבותיו עיכוב בהכרה בנכס המס. כמו כן, עלול לחול שינוי במדיניות חלוקת הדיבידנד והפחתת היקפי החלוקה. נמשיך ונבחן את נושא אישור ביטול ההפרדה המבנית במקביל להגדלת התחרות בתחום השוק הסיטונאי באינטרנט וטלפוניה וכן את התגברות התחרות בענף הטלוויזיה רב ערוצית והמשך התחרות העזה בענף הסלולר. אנו סבורים כי ביטול ההפרדה המבנית, גם אם ידחה, הינו בלתי נמנע, בשל היווצרות שוק של קבוצות תקשורת כוללות, תוך היותה של בזק ספקית תשתית עיקרית. הביטול צפוי להתבטא בחיסכון משמעותי מידי שנה לצד יצירת סינרגיה בהכנסות הקבוצה מתחומי הפעילות השונים".
"ההשפעות העיקריות על קבוצת בזק - עיכוב ביטול ההפרדה המבנית והכרה בנכס המס: ביטול ההפרדה המבנית עלול להתעכב ובעקבות דו"ח מבקר המדינה שפורסם לאחרונה, אנו למדים כי ביטול ההפרדה התאגידית, גם אם יינתן עד סוף השנה, לא יעניק לחברה את הזכות להכיר בנכס מס מעסקת המיזוג עם יס, והיא תוכל להכיר בו רק החל מביטול ההפרדה המבנית. לפיכך עיכוב בביטול ההפרדה המבנית יעכב גם את ההערכה בנכס המס (כאשר החברה דיווחה בעבר שקיים סיכוי גבוה שנכס המס ינוצל החל מסוף 2017).
"עסקאות והחלטות שונות בקבוצה עלולות להתעכב והמיקוד הניהולי של נושאי המשרה עלול להיות בחקירות ולא בביזנס. החלפת בכירים בקבוצה עלולה ג"כ להשפיע לשלילה על תוצאות הפעילות, אך יתכן שיפור בממשל התאגידי והליכי קבלת ההחלטות; לאור הפרשה, עלול לחול שינוי במדיניות חלוקת הדיבידנד של בזק והפחתת היקפי החלוקה בטווח הזמן הקצר; ביטול חלק או כל התמורה המותנית בגין רכישת מניות יס על ידי בזק מידי יורוקום, 2 והחזרה של מיליון שקל שבזק כבר שילמה ליורוקום כחלק מהתמורה המותנית; העברת השליטה מידי אלוביץ' (אם וכאשר תחול) עשויה לייצר סגמנט חיובי במניה ואולי לזרז את ביטול הפרדה מבנית (במקביל להחלטה כי בזק תגדיל את ההשקעות בתשתיות ולצד החלת רפורמת השוק הסיטונאי שאמורה להתרחש בזמן הקרוב)".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  באנטרופי התעלמו מההשפעה השלילית על בזק
  אחד 10/08/2017 01:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  של הרפורמה בתשתית הקווית ובתשתית האינטרנט.
  סגור
 • 2.
  המגמה בירידה...
  גידי 09/08/2017 18:58
  הגב לתגובה זו
  1 3
  המגמה בירידה. שתזוז הצידה כמה חודשים או תישבר באופן אלים כלפי מעלה (לא איזה תיקונון) אז אפשר לקנות. כגון עליה במחזורים ועליה בשער או התייצבות סביב שער מסויים. כרגע, ב3-4 חודשים הקרובים צריך לתת לבזק מנוחה והתייצבות...50% למעלה זה בערך שער של 750. 30% למעלה זה בערך 650...לא רע בכלל..
  סגור
 • רע הכל מקרה
  מנחם 10/08/2017 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם קנו ב800 לפני שנתיים
  סגור
 • 1.
  מי יודע מתי בזק מציאה דוח (ל"ת)
  אופק 09/08/2017 16:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור