סלע נדל"ן רכשה את משרדי מטה ההנהלה של מזרחי טפחות תמורת 278 מיליון שקל

|
אלוט, סלע קפיטל, צילום: יח"צ
קרן הריט הודיעה אתמול כי המו"מ בין הצדדים הושלם במסגרתו רכשה סלע נדל"ן שמונה קומות בבניין משה אביב ברמת גן, השייכות לבנק מזרחי טפחות, בהם משכן את משרדי ההנהלה. בתוך כך, הבנק התחייב להמשיך ולשכור את המשרדים תמורת 17 מיליון שקלים בשנה המגלמים תשואה של 6.1%.
שטחן הכולל של הקומות שנרכשו הינו 11,500 מ"ר ותמורתן תשלם סלע נדלן +0.97% סלע נדלן 939 +0.97% סלע נדלן בסיס:930 פתיחה:930 גבוה:944.3 נמוך:926 תמורה:4,857,387 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כאמור סך של 278 מיליון שקלים. 

מתווה העסקה הינו 'Sell & Lease Back' לפיו הבנק מוכר את הנכס השייך לו, אולם מתחייב להמשיך ולשכור את המשרדים לתקופה ממושכת. על פי תנאי ההסכם, הבנק ישלם 17 מיליון שקל כדמי שכירות בשנה, סכום המגלם תשואה של 6.1%. מגדל משה אביב נמצא בקרן הרחובות ז'בוטינסקי ואבא הלל ברמת גן. הוא כולל 68 קומות, ובעת שנחנך הוא כונה המגדל הגבוה ביותר במזרח התיכון. המגדל מכיל שטחי משרדים ושטחי מגורים ומסחר בהיקף של כ-82 אלף מ"ר.

לצורך מימון הרכישה, בין היתר, גייסה סלע נדל"ן בשבוע שעבר, 458 מיליון שקלים. קרן הריט ביצעה גיוס משולב של מניות ואג"ח. היא גייסה 195 מיליון שקל באמצעות מניות ובאג"ח היא גייסה 263 מיליון שקל באמצעות הרחבה של סדרה ב' הקיימת. התשואה שמשתקפת מהגיוס היא 1.92% המגלמת מרווח של 159 נקודות על מח"מ של 7 שנים.

יו"ר סלע נדל"ן, שמואל סלבין, התייחס למהלך ואמר "אנו שמחים על השלמה מוצלחת של עיסקת רכישת משרדי הנהלת בנק מזרחי-טפחות. זה בהחלט שלב מרכזי בהתפתחותה של הקרן הזוכה באמון המשקיעים הן בהנהלתה והן בפוטנציאל העסקי שלה. בהסתכלות קדימה, נראה השנה תזרים מזומנים גובר והולך מנכסים מניבים, המבטיח את צמיחת הקרן ויצירת ערך גם בשנים הקרובות. פועל יוצא של התנהלות זו בא לידי ביטוי במדיניות ברורה ועקבית של חלוקת דבידנדים. דירקטוריון סלע נדל"ן הודיע זה מכבר כי בשנת 2017 סכום חלוקת דיבידנד לא יפחת מ -61 מיליוני שקלים".
לדברי גדי אליקם, מנכ"ל סלע נדל"ן, אשר ניהל את המו"מ מטעם החברה "עיסקת רכישת משרדי בנק המזרחי מהווה המשך למגמת הגידול במצבת הנכסים המניבים של החברה כאשר אנו מקפידים כל העת ששיעורי התפוסה הממוצעים בנכסינו לא יפחתו מ - 95%.

מניית סלע נדל"ן רשמה מאז תחילת השנה הנוכחית תשואה חיובית של כ-13% לשווי שוק של 1.15 מיליארד שקל. את השנה החולפת חתמה המניה בעלייה של 20%.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות