אורנשטיין הכריע - על אישתו של פישמן נאסר לבצע שינוי בנכסיה בארץ ובחו"ל

|
(8)
אליעזר פישמן, צילום: ישראל הדרי

נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין קבע כי אישתו של איש העסקים אליעזר פישמן לא תוכל לעשות כל שינוי בבעלות או רישום נכסיה בארץ ובכל (צו איסור דיספוזיציה). בנוסף, אורנשטיין דחה את בקשתו של פישמן לקיים את ההליכים בדלתיים סגורות משום "שמדובר בפשיטת רגל בהיקף אדיר".
השופט אורנשטיין אסר על הגב' טובה פישמן לעשות כל דיספוזיציה באף אחד מנכסיה, לרבות הבית, וכולל המניות וחשבונות הבנק שלה, כאשר הצו נכנס לתוקף מהיום. כמו כן, גב' פישמן צריכה לסכם עם המנהל המיוחד על "צרכי המחייה" שלה כדי שתוכל למשוך כספים למחייתה השוטפת. 
וכך כותב השופט אורנשטיין בהחלטתו: "הבקשה נועדה לאפשר שמירה על נכסי המשיבה, שנטען כי אלה משותפים גם לחייב, ובהינתן הטענה שהמשיבה גם שותפה לחובותיו. בכתבי הטענות ומיוחד בתגובה נשזרה השתלשלות רכישות הנכסים במהלך חיי הנישואין של המשיבים. אלה בתחילתם היו בעלי דירה צנועה בבני ברק שנרכשה במימון חלקי של הורי המשיבה ועד לאחזקה באימפריה כלכלית בשווי של מיליארדי שקלים. בין אלה נכללים נכסי נדל"ן בשווי ניכר אחזקה במניות במספר רב של תאגידים וכספים בחשבונות בנקים".
 
אורנשטיין הוסיף ותיאר כיצד בני הזוג התעשרו יחדיו וגם החוב הוא עניין של שניהם: "בני הזוג נישאו עוד קודם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, ומשכך, נטען להחלת חזקת השיתוף[...] על פני הדברים קיימות ראיות מהימנות לכאורה בעילת התביעה[...] בני הזוג נשואים יותר מ-50 שנה [...] אין חולק שהנכסים הצטברו במהלך שנות הנישואין, ולא התקבלו כתוצאה מירושות או רכוש טררם הנישואין. משכל ועל פני הדברים, קיימת אחיזה לשלב זה של ההליך לכף שקיים שיתוף בנכסים[...] המשיבה אמנם טעה להפרדה רכושית, אך לא השכילה לתמוך את הטענה בתצהיר מטעמה והדבר עומד כנגדה. זאת הן באשר לעניין השיתוף בנכסים והן לנשיאה בחובות. במיוחד נכון הדבר בהינתן הנטל הרובץ עליה ושעסקינן בטענות עובדתיות". 
נציין כי בשבוע שעבר, בדיון בנושא הדיספוזיציה לגברת טובה פישמן, ביקש עו"ד שלום גולדבלט, המייצג את פישמן לנהל את כל ענייני טובה פישמן בדלתיים סגורות כשם שמדובר בנושאים של ענייני משפחה. "אני סבור כי בסיטואציה הזו אין פה סוגיה שבין הנושים לחייב אלא בסוגיה שבין המנהל המיוחד (עו"ד יוסי בנקל. ח',מ'), המבקש להיכנס לזכויות של החייב לבין אשת החייב, ומשכך זה נופל לגדר עניינים במשפחה, שעל-פי החוק מחויבים להידון בדלתיים סגורות". כאמור, אורנשטיין לא קיבל עמדת עורך דינו של פישמן. 
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מדוע מנהלי הבנקים שאיפשרו את השערוריה לא עומדים לדין??
  אזרח 30/01/2017 08:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנהלי הבנקים כגון גליה מאור, ציון קינן, ונוספים אישרו את הלוואות העתק לפישמן ללא שום ביטחונות , ללא שום בקרה. פשוט כי הוא היה מהמעגל החברתי שלהם. מדוע הם אינם עומדים לדין ? האם הפרקליטות מגינה עליהם ?
  סגור
 • 5.
  אם תבצע שינוי בנכסים תקבל תכף ומיד סטירה. (ל"ת)
  פישמן הבריון המכה. 29/01/2017 21:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הכלבים ינבחו והפישמן וילדיו יחיו כמו מלכים עד סוף חייהם (ל"ת)
  אנונימי 29/01/2017 17:10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 3.
  כול מי שנגע בכסף הזה שניגנב מעם ישראל ירד לגיהנום ,
  בא 29/01/2017 16:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יצורים כמו פישמן מאמינים רק בכסף ,אבל לצערם הכול זמני ,הגיהנום קיים והוא מאמין בפישמן ואישתו .
  סגור
 • 2.
  נראה שהולכים להפשיט אותם מכל הנכסים לטובת זעם ההמונים
  אלי 29/01/2017 16:02
  הגב לתגובה זו
  2 3
  שכחו שאפילו לפישמן יש זכויות ועורכי דין
  סגור
 • מסכים עם אלי
  אריק 29/01/2017 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 5
  20 שנים הכל היה טוב הבנקים לקחו מאות מליונים ריבית. אלפי משכורות שולמו כל חודש מפעלים הוקמו ,שקורה פנצר מפשיטים את האדם עד לעצמות? בקיצור החיות מחכות.כל יזם בארץ עלול להיות פישמן ללמדך לך תהיה שכיר .! אבל אם לא יהיה פישמן איפו תהיה שכיר?
  סגור
 • הוא גנב 5 מיליארד שקל ,אם היה מתכוון להחזיר היה מביא
  בא 29/01/2017 16:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ביטחונות , לא כולם כאן פרות אלי , פרה עושה מו , ואדם עושה מה . ולא במיקרה .או שאתה מושחת .
  סגור
 • 1.
  גם את מנהליי הבנקים צריך להביא לאורנשטיין (ל"ת)
  קק 29/01/2017 15:20
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות