סקירת בנק לאומי: "לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם"

|
(3)
מאקרו כלכלה
כלכלני לאומי כותבים בסקירתם השבועית כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך, בדומה לזה של שנת 2015. מבין גורמי הסיכון לצמיחה הגלובלית נציין את האפשרות של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית, וכן את אי הוודאות הכלכלית בנוגע לאופן יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה מאוד בטווח הנראה לעין, כאשר קצב העלאות הריבית בארה"ב צפוי להיות מתון. הבנקים המרכזיים של אירופה, בריטניה ויפן, צפויים להמשיך ולפעול באגרסיביות כדי לתמוך בפעילות הכלכלית במדינות אלו. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים".
בהתייחסות לכלכלה החזקה בעולם כותבים בלאומי כי "קצב הצמיחה בארה"ב ברבעון השני של השנה, והרכבה, מקטינים את הסיכוי להעלאת ריבית בחודש ספטמבר. שינויים בהערכות לגבי תוואי הריבית בארה"ב, כמו גם בהתפתחויות לקראת הבחירות שם, עשויים להיות במוקד תשומת הלב של המשקיעים בחודשים הקרובים".
כלכלני לאומי מציינים בנוגע לשוק אגרות החוב כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. תמחור זה נובע מהציפיות להמשך העמקה של המדיניות המוניטארית המרחיבה בעולם, כאמור. לנוכח תמחור העקומים הממשלתיים, אנו ממליצים על מתן עדיפות לאג"ח קונצרני על פני אג"ח ממשלתי. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו".
בהתייחסות לשווקי המניות כלכלני לאומי מציינים כי "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות במחצית השנייה של שנת 2016. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. תנודתיות נמוכה שגלומה כעת באופציות על מדדי חו"ל, לטווחים הקצרים, תומכת ברכישת הגנות על האפיק המנייתי בחו"ל".
בלאומי מדגישים כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, סחורות, אג"ח קונצרני) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ועליות מתונות ? ועליות וירידות מדי פעם ?
  איזה אידיוטים 19/08/2016 17:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבורת אפסים שרק עובדת בשביל כיסוי ישבן , בזה הם מתמחים , הם קלקנים בטוח
  סגור
 • 2.
  כשזה מגיע מהם, אני אופטימי
  הצלפים של לאומי ציני 19/08/2016 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  רק להפוך את הכותרת ..צפי לעליות חדות
  סגור
 • 1.
  ליונסי ולבנק לאומי
  אלטורו 19/08/2016 09:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תודה על הכתבה המרגיעה. "לא צפויות עליות שערים חדות" טוב מאד ואף מצויין. אני נרגש ובטוח. תהיינה על בטוח עליות לא חדות אבל עליות. מי צריך יותר מזה. אני מסתפק באמת בחא חד של 1 אחוז ליום ואפילו כולל מס. אם זה בטוח ואכן זה בטוח אני יכול לישון כמו תינוק.ה ואני מבין שאפילו תהיה התמוטטות כללית אני נשאר רגוע כי אצלי תהיינה עליות לא חדות. משמע..לא חדות ולא התמוטטות. תודה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות