מימוש פי גלילות הקפיץ את הרווח של פז בשליש - הסתכם ב-222 מיליון שקל ברבעון

הרווח התפעולי של פז ברבעון הראשון עלה ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-308 מיליון שקל
|
יונה פוגל, צילום: יח"צ
חברת פז פרסמה היום דו"חות טובים לרבעון הראשון של השנה שבמהלכו מימשה החברה את אחזקתה בפי גלילות, ורשמה זינוק של 33% בשורה התחתונה ל-222 מיליון שקל. מחזור המכירות של YELLOW גדל ב-8% ברבעון הראשון לעומת זה המקביל אשתקד.
הרווח התפעולי של פז ברבעון הראשון עלה ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-308 מיליון שקל. ה-EBITDA עלה ב-5% ברבעון ל-407 מיליון שקל.
מגזר הזיקוק רשם שחיקה ברווח התפעולי מ-161 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015 ל-94 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2016. עם זאת, לעומת הרבעון הרביעי של 2015 הרווח התפעולי למעשה זינק ב-62%.
מגזר הזיקוק רשם רווח של 94 מיליון שקל. למרות שחיקת מרווחי הזיקוק בעולם הצליח בית הזיקוק באשדוד להגדיל את הפרמיה מול מרווח הייחוס. מרווח הזיקוק של בית הזיקוק באשדוד עומד על 8.9 דולרים לחבית ומהווה גידול בפרמיה אל מול מרווחי הייחוס לעומת רבעון מקביל אשתקד.
יונה פוגל, מנכ"ל קבוצת פז :"הרבעון הראשון של שנת  2016 היה רבעון טוב עבור קבוצת פז וזאת הודות לגיוון בפעילות החברה ולהכנסות מרווחי הון. שני מגזרי הפעילות של הקבוצה - תעשיות וקמעונאות ממשיכים לצמוח, תוך גידול משמעותי במכירות הדלקים והתייעלות  ומהווים עוגן לפעילות ולרווחיות הקבוצה. מגזרים אלה תרמו  למעלה מ 61% מהרווח התפעולי המתואם של הקבוצה עם גידול דו ספרתי בכל אחד מהם מול הרבעון המקביל אשתקד. אנו ממוקדים בפיתוח תחום הקמעונאות וממשיכים לבסס עצמנו כגורם מוביל בענף. בנוסף, אנו פועלים למימוש נכסים שאינם בליבת העסקים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות