//

"בנק ישראל אינו מעוניין להסתבך בהרפתקה של ריבית שלילית"

 | 
(3)
תגובות לריבית
ריבית בנק ישראל נותרה ללא שינוי זה החודש ה-14 ברציפות - ברמה של 0.1%. השוק ציפה כי הריבית תיוותר ללא שינוי אבל בנק ישראל נראה מוטרד יותר לעומת ההודעה של חודש מאי. (לכתבה המלאה - לחץ כאן)
גיא יהודה, מפסגות אמר: "כל צעד מרחיב נוסף, בשלב זה, מהווה שימוש בכלים לא קונבנציונליים, ולכן הרף לפעולות מרחיבות נוספות נותר גבוה מאוד. תידרש הרעה משמעותית ומתמשכת בפעילות הכלכלית על מנת שהתנאים יבשילו לפעולה מרחיבה נוספת מצד בנק ישראל, לעת עתה נראה כי המשק עוד רחוק משם. להערכתנו, בבנק ישראל יתמידו במדיניות הנוכחית בעתיד הקרוב, בטח לאור הקולות הנשמעים לאחרונה בארה"ב לגבי העלאת ריבית בחודשי הקיץ".
נירה שמיר, בנק דיסקונט: "למרות העובדה, שחלה נסיגה דרמאטית ביצוא הסחורות בתקופה האחרונה, הרי שנסיגה זו מקורה במספר מצומצם של חברות ענק, ולכן לבנק ישראל אין כלים אפקטיביים לתמוך בהן וביצוא בכלל. לפיכך, בנק ישראל לא צפוי, לדעתנו, לשנות את הריבית בשנה הקרובה".
עופר קליין, מהראל: "בשע"ח הנוכחי, למרות האינפלציה השלילית והחולשה המתמשכת ביצוא, ריבית בנק ישראל צפויה להישאר ללא שינוי לפחות עד מחצית 2017".
אלדד תמיר, תמיר פישמן: "שיחלוף עוד זמן רב עד שבנק ישראל יוכל להעלות את הריבית אפילו אם הריבית בארה"ב תועלה ביוני הקרוב. מצד שני בנק ישראל אף אינו מעוניין להסתבך בהרפתקה של ריבית שלילית".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בנק ישראל כבר הסתבך קשה. עליית מחירי הדירות הם באשמתו
  שמטוב 23/05/2016 17:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עליה של 8 אחוז במחירי הדירות הם הסתבכות קשה. רק שבנק ישראל ואדון ביבי לא לוקחים אחריות. אין ברירה אלא להדיח את ביבי ואת הנגידה על ההסתבכות.
  סגור
 • הנזק כבר נגרם
  מוטי 23/05/2016 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם כי לכאורה השלכותיו עדיין לא באות לידי ביטוי. עניין של זמן. כולם מנסים להרוויח זמן עד לפיצוץ בועת החוב. כולל בנק ישראל שאז יאלץ למהלך הרחבה וריבית אפס..
  סגור
 • 1.
  ריבית שלילית פירושה שבנק ישראל יפסיד בשחמט.
  / 23/05/2016 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד עתה נראה שריבית שלילית היא אסון , היפנים היו מתים להחזיר את הגלגל אחורה.
  סגור