האנליסטים עונים: טבע ביום שאחרי פרסום הדו"חות - האם המניה שווה קניה?

ענקית הגנריקה זינקה אתמול 5% אבל עדיין במינוס 20% מתחילת השנה, Bizportal שוחח עם אנליסטים
 | 
(5)
מניית העם
המשקיעים ב טבע +2.14% טבע 2,580 +2.14% טבע בסיס:2,526 פתיחה:2,600 גבוה:2,667 נמוך:2,579 תמורה:50,382,953 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הגיבו בחיוב לדו"חות החברה שפורסמו אתמול. אחרי ימים של נפילות, המניה זינקה ב-5% למחיר של 52.8 דולר לאחר שהחברה הציגה גידול מרשים במכירות הקופקסון ולא נשמעה מוטרדת בכל הקשור לרמת התחרות בשוק הגנרי. בנוסף, בטבע הבהירו כי הם הולכים קדימה עם העסקה לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן, עסקה בהיקף של 40.5 מיליארד דולר שצפויה להיות מושלמת בחודש הבא. Bizportal פנה לאנליסטים בארץ, ושאל - האם המניה שווה כעת קניה? ונזכיר כי גם אחרי הזינוק אמש, המניה בוול סטריט עדיין במינוס 20% מתחילת השנה. 
יונתן קרייזמן מירושלים ברוקראז': "אני חושב שכן. התנקו הרבה רעשים שראינו בחברות קטנות יותר בתחום הגנרי. מה שעוד יהיה משמעותי לפחות בחודשים הקרובים קשור להתנהלות המשפטית סביב הגרסה של הקופקסון 40 מ"ג. כלומר על היכולת של טבע לדחות את התחרות לגירסה הזו. מצד שני, ברגע שהעסקה לרכישת אלרגן תושלם טבע תוכל לספק הנחיות לגבי החברה המאוחרת והסינרגיות צפויות - זה יכול לתת תנועה חיובית למניה לאחר שהשוק העניש את טבע על ספקולציות כי מחיר הרכישה גבוה מידי".
סבינה לוי מלידר שוקי הון: "תוצאות הרבעון והבהרות החברה בנוגע לסביבת המחירים בתעשיית הגנריקה עשויות לשפר את רמת הביטחון בקשר לביצועים של החברה בשנים הקרובות. התלות בקופקסון עדיין ממשיכה להיות גבוהה ועדיין קיים. להערכתנו התמחור הנוכחי של טבע אינו יקר. פרסום תחזית החברה לשנים 2017-2018 והאפשרות שטבע תצליח לשמר את הבלעדיות על גירסת ה-40 מ"ג עשויים לתמוך במניה בחודשים הקרובים. לכן, אנו ממשיכים להמליץ על טבע ב'תשואת יתר'. עם זאת, אנחנו מורידים את מחיר היעד מ-75 דולר ל-65 דולר על רקע החששות מהרעה נוספת בסביבה העסקית בסקטור בשנים הקרובות ואי הודאות בנוגע להשפעת הבחירות לנשיאות על הענף". נזכיר כי המניה סגרה אתמול בוול סטריט במחיר של 52.8 דולר, אחרי זינוק של 5%. 
סטיבן טפר מ-IBI: "הדו"ח היה מעל לציפיות בשוק אך כשמסתכלים על השורה התחתונה החברה לא מראה צמיחה לעומת הרבעון המקביל. בתחום התרופות היחודיות היתה צמיחה אך הגנריקה קיזזה את אותה צמיחה בצל ירידה במכירות בארה"ב, וזה לא נבע משחיקת מחירים. המודל שלה מפוזר והיא עובדת על מודל של השקות משמעותיות בכל שנה, בלי להתחרות על נתח שוק בכל מחיר. כלומר אם היא מאבדת מהרווחיות שלה במוצר מסויים היא לא חוששת לצאת מאותו מוצר. לכן מבחינתה היא לא רואה שחיקת מחירים מעבר לשחיקת המחירים הבסיסית (סביב ה-4%) והיא מחפה על ידי מודל השקות חדשות."
סטיבן, מה לגבי הטענה שהקופקסון הוא זה ששוב מציל את טבע?
"לא. הקופקסון מאד משמעותי ודומיננטי אבל לא זה מה שמחפה על הסיפור. ככל שעברו השנים והחברה הגדילה לעשות והשיקה מוצרים שונים. לטבע צבר מוצרים עשיר שייתן את המענה ויכפה על הקופקסון. יש לה מוצר משמעותי בתחום המיגרנה, היא השיקה לא מזמן תרופה ביולוגית בתחום האסטמה הקשה. אלו יכפו על הירידה בקופקסון, כמו גם הפעילות של טבע בתחום הגנרי, טקדה ביפן, ריזמה במקסיקו ואלרגן, כל אלו נועדו לתת יותר עוצמה, יישמרו ויחזקו את המודל העסקי והייחודי של טבע שמתבסס על גודל ורוחב תיק המוצרים ועל השקות חדשות. בתוך כך, בתחום התרופות הייחודיות יש להם צבר תרופות עשיר שצפוי לצאת בטווח הקרוב ועדיין אם נסכם את שיחת הוועידה טבע עדיין לא הצליחה לסגור לנו את הנושא של אלרגן".
"עדיין יש אי ודאות סביב המספרים של העסקה. אנו כבר יודעים שטבע תצטרך למכור יותר מוצרים (בארה"ב ואירופה) לצד שלישי בשביל לעמוד בתנאי הרגולטור. ידענו שמדובר במספר גבוה ואכן טבע חשפה אתמול כי מדובר בהיקף של 1.1 מיליארד דולר מהמכירות הגנריות של אלרגן. מדובר במספר גדול מכפי שהיא העריכה קודם (פחות ממיליארד). הצד השני של המטבע, הוא שטבע תוכל להוציא יותר סינרגיות כך שהיא משאירה אותן סביב 1.4 מיליארד דולר. כלומר, טבע משדרת לשוק שלמרות המספר שגדל, היא תחפה על כך במספר הסינרגיות. המספרים המדוייקים ייחשפו רק באוגסט-ספטמבר בצורה מסודרת יותר".
הנפילות במניות אחרי הדו"חות של ENDO?
"בנושא אנדו (Endo), זה לא היה הנושא המרכזי אלא יותר פסיכולוגיה של השוק. מהבחינה הזו טבע הצליחה להרגיע את המשקיעים. צריך לבחון כל חברה לגופה בהתאם למודל העסקי שלה וזה מסתדר טוב כי לטבע יש יותר דימיון למיילן וסאנדו מאשר לפריגו ולאנדו מבחינת הפעילות הגנרית. מה שמשותף לכל החברות הללו הוא הפיזור תחת תתי סגמנטים והן לא ממוקדות בסגמנט אחד שיכול להיות תחת לחץ מחירים ספציפי", סיכם טפר.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  קשקוש, השוק הולך להוביל את טבע לעבר 40 (ל"ת)
  רמי 14/05/2016 03:12
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  טבע
  יוני 10/05/2016 18:04
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מאמין בהנהלה ובביצועיה. הירידה של ה- 5% נוצלה לחיזוק בסכום נכבד .ההשקעה בטבע היא לשנים ולא לסוחרי יום. ניפגש בעצמאות הבא - חג שמח.
  סגור
 • 1.
  דברו איתי ב70$.........ואולי ב80$ לחתיכה (ל"ת)
  משקיע בטבע 10/05/2016 16:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • ב-35$ (ל"ת)
  או שניפגש 10/05/2016 19:29
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • הינו ב-35. קנית?
  בוזי 10/05/2016 20:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני בספק.
  סגור