החשוד השלישי בפרשת קבוצת שלמה - מנכ"ל סונול ניר גלילי

גלילי, יחד עם אסי שמלצר וצבי ליבושור, נעצרו ושוחררו בערובה בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של מיליונים
|
(3)
ניר גלילי, צילום: יח"צ
הוסר צו איסור פרסום לגבי שמו של ניר גלילי, שהיה בעברו מנכ"ל חברת ש.שלמה אחזקות וכיום מכהן מנכ"ל חברת סונול, בנוגע לפרשת עבירות המס בקבוצת שלמה. כזכור, גם אסי שמלצר, יו"ר חברת ש.שלמה בע"מ וצבי ליבושור, לשעבר מנכ"ל חברת ש.שלמה ביטוח וכיום בכיר בחברת הביטוח שירביט נעצרו ושוחררו בערובה בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, בכך שלא דיווחו על הכנסה שחייבת בתשלום מע"מ.
מחקירה של יחידת החקירות של המכס ומע"מ ירושלים עלה חשד לפיו חברות בקבוצת שלמה, בעת התקשרותן עם חברת הביטוח ש.שלמה ביטוח, שאף היא בבעלות הקבוצה, לצורך אספקת פוליסות ביטוח ללקוחותיהן, העבירו לה סכומים הנמוכים במאות שקלים מהסכום בו הן בעצמן חייבו את הלקוחות בעבור הביטוח. אולם, הפער בין תשלום הלקוחות לבין התשלום שהועבר לחברת הביטוח, לא דווח כהכנסה חייבת במע"מ. יתרה מזאת, כמצוין בבקשה, בפירוט חשבוניות המס שהוצאו צוין כי ההכנסה האמורה איננה חייבת במע"מ. 
במסגרת החקירה נערכו חיפושים בבתיהם של ליבושור וגלילי וכן במשרדי החברות במושב ניר צבי. כמו-כן, עוכבו לחקירה מספר חשודים שנחקרו ומסרו גרסתם, בכלל זה שמלצר, ליבושור וגלילי.
לשלושה, בנוסף לעבירות על חוק מע"מ יוחס חשד לעבירות על חוק איסור הלבנת הון, זיוף, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועוד. כב' השופטת ג'ויה סקפה שפירא מבית משפט השלום בירושלים, הורתה על שחרורם של שמלצר ליבושור וגלילי בתנאים מגבילים.
עו"ד אודי ברזילי, המייצג את גלילי, מסר בתגובה: "ניר גלילי זומן ליחידת החקירות פעם אחת בלבד, בראשית החקירה, בטרם התבהרו העובדות לרשות המסים. במסגרת זו, נדונה סוגית חבות מע"מ בגין הנחות בין חברתיות בקבוצת שמלצר. יודגש, כי הנחות אלו ניתנו עוד טרם כהונתו של גלילי בקבוצה ונמשכו לאחר עזיבתו לפני כ-6 שנים. יובהר כי גלילי לא היה מעורב מעולם, בכל צורה, בסוגיות מס, קל וחומר בסוגיה זו שאינה חד משמעית גם בראיה מקצועית. הסוגיות טופלו על ידי אנשי המקצוע המוסמכים לכך בקבוצה. הדברים הובהרו היטב לרשות המסים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  למנכ"ל אין אחריות -למנכ"ל יש זכויות בלי חובות (ל"ת)
  לילי 07/03/2016 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שלמה שלי אהב כסף
  עתליה 03/03/2016 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה ואייל בן יוסף תותחים
  סגור
 • 1.
  דיני נפשות
  דגג 03/03/2016 15:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאחר תוכנית זו אפשר לומר שכל רקוב בממלכת ישראל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות