בנק ירושלים מעלה המלצה לבינלאומי - שימו לב לאפסייד

מאיר סלייטר מבנק ירושלים מציין כי הבינלאומי בעל פרופיל הסיכון הסולידי המערכת הבנקאית - המהווה "ההשקעה הטובה בסקטור"
 |  (1)
אחרי הדו"חות
ה בינלאומי +0.54% בינלאומי 8,605 +0.54% בינלאומי בסיס:8,559 פתיחה:8,559 גבוה:8,666 נמוך:8,559 תמורה:16,266,601 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסם הבוקר תוצאות פושרות לרבוען הרביעי ולשנת 2015 כולה בעוד התשואה על ההון שנרשמה - לא היתה מהגבוהות בשוק המקומי. עם זאת, בבנק ירושלים מציינים לטובה את המאזן של הבנק ומעלים המלצה ל'קנייה' במחיר יעד של 57 שקל למניה  -אפסייד של 30% על מחיר השוק. 
מנהל המחקר בבנק ירושלים, מאיר סלייטר, מציין כי על אף צמיחת האשראי וחלוקת הדיבידנד שבוצעה במהלך הרבעון, הבינלאומי מציג צמיחת אשראי של 3.8% ברבעון והלימות הון ליבה של 9.81%. "הגידול בהכנסות המימון השוטפות (1.6% מעלה) ובמרווח המימוני מהווים בשורות טובות להמשך", כתב סלייטר. "תיק האשראי של הבנק הבינלאומי בעל פרופיל הסיכון הנמוך במערכת הבנקאית והוא אף ממשיך להשתפר".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
סלייטר מציין לשלילה את הנתון החלש ביותר בדו"ח: הכנסות מעמלות. הגידול בהעמלות מניירות ערך לא מכסה על הירידה בעמלות מדמי ניהול חשבון. סלייטר צופה שיפור ביחס היעיות של הבנק, כאשר הצמיחה באשראי מהווה לנקודת האור העיקרית ברבעון הרביעי. 
"על פניו, הבינלאומי מייצר תשואה להון לא גבוהה, של 7%. עם זאת, חשוב לשים לב שלצורך הלימות ההון, אשר בחישוב שלה המוניטין מנוטרל, הבנק מייצר תשואה של 7.5%. במהלך השנה הקרובה מספרים אלו יתחילו לזלוג גם לתוצאות עם סיום הפחתת המוניטין של אוצר החייל במהלך הרבעון השלישי. בנוסף, מיזוג יובנק ופאג"י והירידה במצבת כוח האדם, עשויות לסייע בשיפור היעילות התפעולית", כתב סלייטר. 
"עמידת הבנק ביעדי הלימות ההון הסופיים, מאפשרים לו גם לצמוח וגם לחלק את הדיבידנד הנדיב בסקטור. כאשר מוסיפים לכך את פרופיל הסיכון הסולידי ביותר במערכת - שבין היתר משקף רגישות פחות גבוהה להתרחשויות בעולם - אנו מקבלים את ההשקעה הטובה בסקטור", סיכם סלייטר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ספק אם ישׁ לֹכך מחלֹיף
  קנה בבית בזכוּת מטח2 28/02/2016 14:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איזה יוּפי שׁלֹ מדינה
  סגור