נתון מעודד: 61 אלף משרות פנויות במשק - עלייה של 7.4% מול דצמבר

אלכס ז'בז'נסקי: "אמנם הנתונים מעודדים ועומדים בשורה אחת עם ההתאוששות בעולם, אך עדיין מדובר בנתון אחד".
|
(2)
אנשים בעבודה
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום את נתוני המשרות הפנויות במשק לחודש ינואר 2014. מנתונים עולה כי ישנו שיפור של 7.4% לעומת מספר המשרות הפנויות בדצמבר, בעיקר בענפי הבינוי, האירוח והאוכל ובענף עובדי המכירות. עם זאת, נציין כי מספר המשרות הפנויות עדיין נמוך מהממוצע השנתי.

מנתוני הלמ"ס עולה כי מספר המשרות הפנויות במשק הישראלי נכון לינואר 2013 עומד על 60.5 אלף, זאת לעומת 56.3 אלף בחודש דצמבר, אז היה מדובר על שפל של שלוש שנים. למרות עלייה של 7.4%, הממוצע השנתי עומד על 62.9 אלף משרות. בחודש ינואר המקביל היו במשק 65.1 אלף משרות פנויות כך שמדובר על ירידה של 7.1%.

העלייה הגדולה ביותר במספר המשרות הפנויות בינואר לעומת דצמבר הייתה בענף שירותי אירוח ואוכל - 4.5 אלף משרות. בנוסף הייתה עלייה גם בענפי האומנות בידור ופנאי ושירותים אחרים ב-1.6 אלף. הירידה הגדולה ביותר במספר המשרות הפנויות בינואר לעומת דצמבר הייתה בענף שירותים מקצועיים מדעיים וטכניים - 2.0 אלף משרות.

הכלכלן הראשי של מיטב-דש, אלכס ז'בז'נסקי, אומר ל-Bizportal כי נתון אחד הוא אמנם חיובי, אך עשוי להיות לא יותר מתזוזה סטטיסטית, אבל "זה מסתדר עם סקר הערכת מגמות בעסקים שהתפרסם השבוע - שם התמונה הכללית הייתה חיובית, עם עלייה בהערכות של בעלי העסקים גם בנוגע למצב הנוכחי וגם בתחזיות לעתיד - ובפרט בקשר למספר המועסקים. חלק גדול מהענפים הצביעו על תכניות להתרחבות כך שיכול להיות שכבר ניתן לראות ניצנים ראשוניים בשטח".

ז'בז'נסקי הוסיף כי "עוד נתון חיובי שפרסמה הלמ"ס השבוע היה סחר חוץ. אפשר היה לראות עלייה קלה בייבוא ונראה שהמגזר העסקי, בכל מה שקשור לייצור וייצוא, מתחיל להראות סימני התאוששות. העולם נראה בעצם יותר טוב ולכן זה היה דווקא מוזר יותר אם לא היה שיפור בנתונים אצלנו לאור הנתונים בעולם".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עוד מעט כל במשרות במשק יהיו פנויות עם דולר 3.5 ש"ח
  OFER 13/02/2014 15:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו ביוון , יום בהיר אחד יגלו מדינות העולם שהישראבלוף אצלנו נגמר, והכלכלה שלנו מקולקלת והשלטון והאנשים רקובים עד ליסוד ואין יותר פראייר אחד בעולם שירחם עלינו וישלם לנו את החובות.
  סגור
 • 1.
  המקצועות שנוספו הם משרות חלקיות ברובן
  הנשר 13/02/2014 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אוכל... אנשי מכירות... איפה מקצועות אמיתיים?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות