יד2 דרושים: בתשע"ד ירד הביקוש לעובדים בתחום כלכלה וכספים ב-28%

תחומים בהם קיים מחסור בעובדים ונרשמת עלייה בביקושים: מסעדנות -עלייה של 21%, אבטחת איכות - עלייה של 18%, אבטחת מידע - עלייה של 27%
 |  (1)
שוק ההון
מסקירה שבוצעה על ידי אתר יד 2 דרושים (כך נקרא מעתה האתר ג'וב סיטי שעבר לאתר יד2) עולה כי שנת תשע"ג שתסתיים בקרוב מציגה נתוני תעסוקה מעורבים. בעוד חברות רבות מודיעות כי יאלצו לפטר עובדים בכדי להציג התייעלות בחברה, ישנן חברות המרגישות בקושי בגיוס עובדים.

על פי נתוני אתר יד2 דרושים, במספר תחומים נרשמת ירידה בביקושים לעובדים: האדמיניסטרציה - ירידה של 18%, מנהלי חשבונות – ירידה של 14%, מנהלי שיווק – ירידה של 22%, תפעול ולוגיסטיקה – ירידה של 22% והתחום שנפגע יותר מכולם הוא תחום הכספים והכלכלה – ירידה של 28% בביקושים לעובדים.

לעומת ירידות אלו, ישנם תחומים בהם קיים מחסור בעובדים ונרשמת עלייה בביקושים. בין תחומים אלה ניתן לראות דרישה לעובדים בתחומים: מכירות – עלייה של 17%, תמיכה ושירות לקוחות - עלייה של 12%, מסעדנות -עלייה של 21%, אבטחת איכות - עלייה של 18%, אבטחת מידע - עלייה של 27%, תוכניתני PHP - עלייה של 15%, מפתחי בסביבות : ANDROID ,IOS ,I-PHONE- עלייה של 23%.

יצויין כי גם בתחומים בהם נרשמת עלייה ערה בביקושים, בחודש אוגוסט נרשמת עד כה האטה, וזאת בשל חופשת הקיץ אשר מקשה על תפקוד מחלקות הגיוס כמו גם תקופת החגים הסמוכה לתחילת שנת הלימודים. מגמות אלו מובילות את החברות להשהות תהליכים כמו גם מועמדים אשר מתקשים לקבל החלטות. בתחומי ההייטק גם נראית מגמה של מועמדים אשר מעכבים תהליכים מצידם.

לדברי רינת בוגין, מנכ"ל יד2 דרושים: "נראה כי בשנה הקרובה אנו צפויים לראות התחזקות הולכת וגדלה במספר תחומים בולטים, ביניהם ביקוש שימשיך לעלות למהנדסים בתוכנות java ,PHP , תחומי אבטחת מידע, BI, אנשי IT כמו גם עלייה נמשכת באנשי מכירות במיוחד עם התמחות בינלאומית ואנשי מכירות זוטרים לעבודה במוקדי המכירות".

בוגין מוסיפה כי "שנה זו תהיה שנת מבחן להשתלבות חרדים בשוק התעסוקה, הכשרות של אוכלוסיה זו לתחומי התכנות בחברות מיקור חוץ, QA, חינוך, עבודה בבנקים ובחברות . תחומים הסובלים ממחסור מתמיד בעובדים ומתאימים באופיים לאוכלוסיה זו".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עודף הרגולציה פגע בשוק ההון ובתעסוקה!
  די לעודף הרגולציה! 25/08/2013 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין שוק - אין עבודה - והכל בשל עודף הרגולציה!
  סגור