מאבק עובדי תנובה מחריף; צפויים שיבושים באספקה בכל הארץ

השיבושים שעלולים להירשם באספקת מוצרי תנובה לנקודות המכירה יגרמו משביתות אזהרה בנות 24 שעות של עובדי מרכזי החלוקה הארציים, החל מאזור הצפון מחר, דרך אזור המרכז באמצע השבוע ועד אזור הדרום
 | 
בתום ישיבה סוערת
וועד עובדי חברת תנובה, המשבש את פעילות החברה מזה כתשעה ימים, העלה החל ממחר את הצעדים שהוא נוקט במאבקו בהנהלה.

לאחר שהעובדים הפסיקו את חלוקת הקוטג', ואז את חלוקת השוקו, והחל מסוף השבוע גם את חלוקת היופלה; החל ממחר הונחו עובדי דור ב' בחברה, שאחראים על חלוקת המוצרים, שלא להגיע לעבודתם בסניף של מפרץ חיפה.

במהלך השבוע הונחו גם עובדי דור ב' של סניף פתח תקוה, שאחראי על החלוקה של מוצרי החברה באזור המרכז, לא להגיע לעבודתם. בנוסף, שותפו בשביתות גם עובדי דור ב' מסניף קרית מלאכי, אשר אמונים על חלוקת מוצרי תנובה לדרום הארץ.

הוועד הארצי של עובדי תנובה סיים היום ישיבה סוערת, כאשר חלק מן הקולות השמיעו רצונות להחריף את המאבק, וחלק מן הקולות קראו למאבק מתון. מי שמצדד במאבק מתון הוא יו"ר וועד העובדים, אחיאב שמחי, שאמר "אנחנו ממשיכים בשלנו, והם בשלהם. הם לא פונים, לא מדברים, אז אנחנו ממשיכים קדימה".

ישנן מספר מחלוקות בין ההנהלה לוועד העובדים: דרישת הוועד להסכם שכר חדש בתוספת שכר של 5% בכל שנה; הוועד גם הרכיב דרישה לשינוי בסטטוס העובדים בין הדורות הקיימים. מחלוקת נוספת היא דרישה לשינויים ברכיבים פנסיוניים לחלק מהעובדים.

בין סלעי המחלוקות של הוועד הוא ההתנגדות לפיטורי 220-300 מעובדי תנובה. יו"ר הוועד שימחי מסר בתגובה כי "אין שום סיבה שיפטרו עובדים. אצלי כל העובדים מאוגדים. אם הם רוצים לגעת בחברות-בת אחרות - שיטפלו בהן".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה