מנכ"ל Fannie Mae: "משבר הדיור ימשך מעבר לשנת 2008"

את הדברים אמר בראיון שהעניק היום. תחזיותיו פסימיות הרבה מעבר לאלו של ארגון סוכני הנדל"ן האמריקני שצופה את תחילת ההתאוששות של שוק המגורים בארה"ב בתחילת שנת 2008
|
מנכ"ל Fannie Mae: "משבר הדיור ימשך מעבר לשנת 2008"

מנכ"ל חברת Fannie Mae, אחת מחברות המשכנתאות הגדולות בארה"ב, Daniel Mudd, אמר היום כי המצב בשוק המגורים בארה"ב עלול להימשך גם מעבר לשנה הבאה,לפיכך עשוי להגביר את התדרדרות מחירי הבתים ומשבר האשראי.

"אנחנו לא סבורים כי המצב ישתפר לפני סוף שנת 2008, זה מקנה לנו תקופה של עבודה על תכוניות הצמיחה לעתיד", אמר דניאל מוד בראיון שהעניק היום בוושינגטון.

ההשקפה של Fannie Mae, המקור הגדול ביותר להלוואות בתים בארה"ב, היא יותר פסימית מאשר איגוד הנדל"ן הלאומי, אשר חוזה את תום המיתון בשוק הדיור ברבעון הראשון של 2008.

הפרספקטיבה האפורה מצד ענקית המשכנתאות גורסת להמשך ירידת מחירי הבתים וירידת הביקוש. נזכיר, כי בחודש אוגוסט ירדו מכירות הבתים החדים מעבר לתחזיות ומחירהם רשמו את הנפילה החדה ביותר מתחילת השנה מזה ארבע עשורים, כך דיווחה לשכת המסחר היום.

"המצב עגום למדי בשוק המגורים האמריקני, ועיקולי הנכסים שמגיעים לשיא, יקטינו את הפוטנציאל שלנו להעניק עוד הלוואות," אמר מוד מנכ"ל Fannie Mae בראיון היום. עוד הוסיף כי החברה רשמה בספריה כ-25,125 עיקולים של נכסים בסוף השנה שעברה.

פשיטות רגל נוספות

חברת Foxtons חברת הברוקראג' לנדל"ן הממוקמת ב- Long Branch שבניו ג'רסי, הודיעה כי תסגור את פעילויותיה בארה"ב, ותגיש בקשה להכרה בה כפושטת רגל, כך הודיעה החברה בהצהרה לעיתונות.

המשנה לנשיא החברה והקונסול הראשי, John D. Blomquist, הטיל את האשמה למהלך בשוק הדיור המקרטע בארה"ב. החברה תפטר 350 מתוך 380 עובדיה, זאת נכתב בהצהרה שמסרה.

"העובדה המרכזית היא שאנחנו מתמודדים כנגד שוק הנדל"ן, שלאחרונה נכנס להאטה חריפה, לנו לא נותרה עוד נזילות כדי להמשיך לפעול בתחום, כך אמר Blomquist בהצהרה שמסר.

חברת Foxtons שפועלת בניו יורק, ניו ג'רסי וקוניטיקט, נוהגת לגבות עמלת תיווך לסוכנים של 3% במקום המקובל- 6%, זאת על פי אתר החברה. הרעיון אותו הגתה החברה לא נחל הצלחה כבירה, הסוכנים שעבדו תמורת עמלות נמוכות, כנראה לא קיבלו לעשות מאמצים גדולים כדי למכור בתים רבים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות