הקריאה הסופית: כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 3.8%

הנתונים מיוחסים לרבעון השני של השנה שהסתיים בסוף יוני והחל באפריל. זאת לאחר בחודש שעבר פורסמה קריאת הביניים, שהצביעה על התרחבות בקצב של 4%. הכלכלנים מבחינתם רואים צמיחה מתונה יותר ברבעונים הבאים
|
הקריאה הסופית: כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 3.8%

הכלכלה האמריקנית התרחבה בקצב המהיר ביותר מזה שנה, בעבור הרבעון השני של השנה, כך עולה מדוח שפורסם היום על ידי לשכת המסחר בארה"ב. לאחר שצמח ב-0.6% ברבעון הראשון של השנה, לקח התוצר ריבאונד ענק עם עלייה של 3.8%, זאת על פי הקריאה הסופית והמתוקנת שפורסמה היום. הירידה ביחס לנתון של החודש שעבר, מיוחסת לאמידה מחודשת של מרכיב הייבוא.

למרות האינדיקטור החזק, ראוי לציין, כי המשקיעים לא ייחסו לו הרבה חשיבות. ראשית מאחר והוא מהווה אינדיקטור מאחר לרבעון הקודם. שנית, בשל העובדה שהמשקיעים מעניקים חשיבות גדולה יותר לנתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה שהפתיע עם ירידה של 15,000 תביעות חדשות. כמו כן, המשקיעים ממתינים בציפייה רבה לנתון מכירות הבתים החדשים שיפורסם בשעה 16:00 שעון ישראל.

הצמיחה ברבעון השני של השנה נתמכה בעיקר ממרכיב הייצוא, והשקעות של המגזר העסקי בתשתיות. הכלכלנים מצידם חזו תיקון מטה מתון יותר, קריאה סופית של 3.9%. חשוב להזכיר, כי הצריכה הפרטית השקעות בעסקים והשקעות בדיור, היו חלשות למדי ברבעון השני, אולם לא נמוכות דיו כדי לעורר מהומה.

בפגישה האחרונה הניח הפדרל ריזרב בצד את חששות האינפלציה, ברקע לדאגות לצמיחה מתונה. חברי ועידת השוק הפתוח החליטו להוריד את שיעור הריבית להלוואות מיידיות בחצי אחוז. נאמר בהצהרה הרשמית, כי לתיקון בשוק המגורים ומשבר האשראי האחרון עשויה להיות השפעה ניכרת על השווקים הפיננסים והכלכלה. למרות זאת, במהלך הקריאה המתקונת שנרשמה היום, גם נתון האינפלציה רשם עדכון מעלה של 0.1%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות