רפאל וסטולרו הקפיצו את ההצעה על אירונאוטיקס ל-850 מיליון שקל

העסקה, במידה ותאושר, תתקיים בדרך של מיזוג משולש הופכי, כך שעם השלמת המיזוג, מניותיה של החברה ימחקו מהמסחר בבורסה - הפרמיה של שווי החברה כ-68%
 | 
טנק-מערכות "מעיל-רוח"  רפאל, צילום: יחצ
חברת המל"טים אירונאוטיקס +3.24% אירונאוטיקס 1,307 +3.24% אירונאוטיקס בסיס:1,266 פתיחה:1,266 גבוה:1,320 נמוך:1,265 תמורה:179,134 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר (א') כי קיבלה הצעה מרפאל ואביחי סטולרו לרכישת החברה תמורת 850 מיליון שקל - פרמיה של כ-68% על שווי החברה בבורסה. העסקה תבוצע לפי שער של 15.63 שקל.
על פי הדיווח, העסקה, במידה ותאושר, תתקיים בדרך של מיזוג משולש הופכי, שיבוצע על ידי רפאל ואביחי סטולרו, כך שעם השלמת המיזוג, מניותיה של החברה ימחקו מהמסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב והחברה תיהפך לחברה פרטית.
כאמור, ההצעה כפופה לקיומה של בדיקת נאותות של אירונאוטיקס והחברות המוחזקות על ידה, לגיבושו של הסכם מיזוג מחייב שיאושר ע״י הדירקטוריונים של שני הצדדים ולקבלת האישורים הנדרשים לצורך ביצוע המיזוג.
אירונאוטיקס מצידה אישרה כי היא מוכנה לנהל עם רפאל וסטולרו מו"מ בבלעדיות, עד ל-15 לפברואר, עם אופציה להארכה של 14 ימים נוספים במידה שבדיקת הנאותות לא תושלם עד המועד וההצעה של רפאל וסטולרו תישאר ללא שינוי.
נציין כי ההצעה עליה הודיעה אירונאוטיקס היום זהה במבנה (מיזוג משולש הופכי) להצעת רפאל וסטולרו, עליה דיווחה החברה בתחילת אוגוסט ונדחתה ע״י דירקטוריון אירונאוטיקס שבוע מאוחר יותר. יחד עם זאת, ההצעה המקורית של רפאל וסטולרו עמדה על 430 מיליון שקלים, לעומת הסכום הגבוה בכ-100% כיום – 850 מיליון שקלים.
נזכיר כי מאז חודש אוגוסט 2017 סבלה מניית אירונאוטיקס מסנטימנט שלילי ומירידה חדה בערכה, וזאת בהמשך לפתיחת חקירה כנגדה. בעקבות כך, הותלה באופן זמני רישיון השיווק והיצוא של מל"ט החברה - Orbiter K1. עם זאת, החברה דיווחה לאחרונה על מספר עסקאות למכירת מערכות בלתי מאוישות למספר מדינות בהיקף כולל של עשרות מיליוני דולרים. 
בעלות השליטה באירונאוטיקס הן קרן בראשית (כ-12.5%), KCPS (כ-12.5%) וויולה (כ-11%). החברה הוקמה כחברה פרטית בשנת 1997 ומניותיה נרשמו לראשונה למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ביוני 2017. בראשה עומד אלוף (מיל.) ידידיה יערי וכמנכ״ל מכהן עמוס מתן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה