סודהסטרים ניפצה את התחזיות - וטסה 24% בוול סטריט

סודה סטרים עקפה את התחזיות גם בשורת הרווח וגם בשורת ההכנסות. בירנבוים: "התוצאות עלו על ציפיותינו כתוצאה מגידול בפעילות במדינות אירופה"
 |  (1)
נתנה גז
חברת סודה סטרים הדואלית, השוכנת באייר פורט סיטי, ניפצה את התחזיות לרבעון הראשון של השנה ורשמה עלייה בשורה העליונה נוכח העלייה במכירות באירופה. המניה זינקה ב-12.8% באחוזת בית, ומאוחר יותר הגיבה בעלייה משמעותית עוד יותר של 23.7% בוול סטריט למחיר של 18.22 דולר למניה - מה שמשקף לחברה שווי שוק של 385 מיליון דולר.
בשורה העליונה, ההכנסות עלו ב-10% ל-100.9 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. זאת לעומת צפי האנליסטים להכנסות של 89 מיליון דולר. הצמיחה בהכנסות נבעה מגידול בביקושים למוצרי החברה במערב אירופה (שיעור של כ-62% מההכנסות) ובעיקר במדינות גרמניה, צרפת וצ'כיה. ה-EBITDA זינק ב-61.7% ברבעון הראשון ל-12.3 מיליון דולר. החברה רשמה עלייה של כ-116.3% ברווח התפעולי של הרבעון הראשון ל-7.9 מיליון דולר, (7.9% מההכנסות), לעומת 3.7 מיליון דולר (4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי הסתכם ב6.1 מיליון דולר, או 29 סנט למניה, ברבעון הראשון של 2016 - בדומה לתוצאותיה ברבעון המקביל של 2015. זאת, הרבה מעבר לתחזיות האנליסטים לרווח של 11 סנט למניה בלבד.
דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "תוצאות הרבעון הראשון ממחישות כי תוכנית הצמיחה שלנו, אשר מתמקדת במיצוב מחדש של סודהסטרים כמותג מים מוגזים החלה לשאת פרי. ההכנסות והרווחים ברבעון עלו על ציפיותינו כתוצאה מגידול בפעילות במדינות אירופה לרבות גרמניה, אוסטריה, שוויץ, צרפת, צ'כיה ומדינות סקנדינביה. ברבעון זה ראינו גידול בביקושים לכל מוצרי החברה לרבות 575 אלף מערכות הגזה, 5.3 מיליון בקבוקי תרכיז ושיא עונתי של מכירות מילויי גז שהסתכמו ב-6.8 מיליון יחידות. לאחר תהליכי איחוד המערך היצרני, כולל העתקת קווי ייצור מחו"ל אל תוך מפעל הדגל החדש בנגב, אני שמח לבשר, במיוחד בערב יום העצמאות, שכל מערכות ההגזה והתרכיזים שאנו מייצרים כעת עבור 45 מדינות ברחבי העולם הם תוצרת כחול-לבן על-ידי כ-1,500 עובדים מכל קשת החברה הישראלית. אנו גאים להיות מותג המים המוגזים הגדול בעולם ומשוכנעים כי המשך פעולותינו יביא לצמיחה נוספת ברווחיות וליצירת ערך לבעלי המניות בטווח הארוך".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  bds
  dov 11/05/2016 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפסקת להעסיק פלשתים במישור אדומים והרווחים רק יעלו.תגיד תודה ל bdsבהצלחה.
  סגור