מדד ה-S&P500 התיקון עדיין כאן

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד המוביל בבורסת ארה"ב לקראת פתיחת שבוע המסחר בעולם
|
(5)
אייל גורביץ
לפני שבועיים הערכתי שקיים סיכוי טוב, שהתיקון תם וכיוונו של המדד מעלה. בשבוע שחלף, בעקבות הקשיים שהתגלו, הערכתי שיש לתת למדד צ'אנס נוסף, במסגרתו יהיה על המדד להחזיק מעמד מעל לרמת 1,600 הנקודות. אלא שבתום שבוע המסחר, נסוג המדד המוביל מתחת לרמה זו ושלח מסר ולפיו התיקון בינתיים כאן.

הנחת העבודה ארוכת הטווח
1. אין עוררין על העובדה שהמגמה ארוכת הטווח היא מגמת עלייה. בגרף החודשי המצורף, אפשר לראות את סידורן העולה של נקודות השיא והשפל. הנחת העבודה המלווה את הסקירה לאורך החודשים האחרונים גורסת, שכל ירידה תהיה לצורך עלייה וכך היה גם בסקירה האחרונה.

2. הנחת העבודה לטווח של החודשים הקרובים גורסת שהירידה הנוכחית צפויה להיות זמנית במהותה, ובסיומה המדד צפוי לחזור לעלות ולכבוש שיאים חדשים.

3. הסיבה לכך מעוגנת במספר עובדות. בראשיתן עומדת ההנחה, שמגמות עלייה אינן נוטות להסתיים עם שיא בודד בצמרת, אלא נדרשת בחינה חוזרת של אותה רמת שיא.

הנחת העבודה לשבועות הקרובים
1. לפני שלושה שבועות נשבר הרצף העולה בגרף השבועי. שבירת רצף עולה פירושה ששער הסגירה של נר נתון נמוך מהשער הנמוך של קודמו - מה שמבטא עלייה ברמת הסיכון ובסבירות כי תיקון טכני עומד בפתח.
2. שבירת הרצף העולה בשוק האמריקני העלתה את רמת הסיכון. תחילה הערכתי להתדרדרות עד 1,550-1,600 הנקודו - שם יהיה עלינו לבדוק בשנית.
3. היות והרצף ממשיך לרדת, שער הסגירה של כל שבוע נמוך מהשער הקודם לו. בנוסף מצוי מדד ה-S&P500 מתחת לממוצע נע 5, הרי שכל עוד ימשיכו תנאים אלו להתקיים - התיקון ימשך.
4. סיומו של התיקון בשבוע הנוכחי דורש שביום שישי הבא יהיה שער הסגירה גבוה מרמת 1,654 הנקודות.

סיכום ומסקנות
ההערכות שליוו את הסקירה האחרונה לא היו נכונות ועליהן לעבור שינוי. לפיכך, ללא שבירה מעלה ביום שישי הבא של רמת 1,654 הנקודות יהיה קשה לדבר על סיומו של התיקון.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שאלה רצינית לאייל
  4yc 25/06/2013 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קודם כל אכתוב שאני מתייחס ברצינות לכל הדברים שאתה כותב ולוקח בחשבון שאין אפשרות להיות תמיד צודק. אני לא מזלזל בהערכותיך כמו האחרים שלפעמים כותבים כאן. והשאלה: מתי נדע אם לא מדובר רק בתיקון אלא במעבר לשוק יורד? תודה מראש על תשובתך
  סגור
 • 4.
  יש סיבה שלא מפרסמים? (ל"ת)
  המחשב 25/06/2013 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  טעות?
  אריק 25/06/2013 04:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רמת 1654? אולי התכוונת למספר אחר?
  סגור
 • 2.
  חרטטן צמרת
  יוני 24/06/2013 20:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תפנימו השוק תמיד גורם לאייל לנתח דברים בדיעבד עכשיו במקרה ותהיה נפילה הוא ינתח למה זה קרה אז לכבודו יש סטטיסטיקה בדיוק כמו למסעודה משדרות העיקר יש מסכנים אשר אוכלים את הלוקשים שלו אם הוא היה כזה תותח ויכול באמת לעשות כסף מהניתוחים שלו הוא לא היה צריך לפרסם וללמד את החירטוטיה שלו ומזה לעשות כסף על גבם של מסכנים חסרי דעת
  סגור
 • 1.
  הנוסחאות שלי לא חוזרות בהם בשום שלב עד שאקבע סיום השורט (ל"ת)
  המחשב 24/06/2013 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות