לאחר שנים: פולשים פונו ממתחם ענק בת"א - צפו בתמונות

"מתחם הרכב" בדרום ת"א נתפס על ידי רשות מקרקעי ישראל - מדובר ב-20 אלף מ"ר בתחום השיפוט של ת"א, גבול חולון
|
(7)
בנייה, צילום: לילך צור
סוף ל"מתחם הרכב" של דרום ת"א: בסופו של מאבק משפטי ממושך שהתנהל שנים רבות על ידי רשות מקרקעי ישראל כנגד הפולש דאלק חמיס, תפסו מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בליווי כוחות משטרה, חזקה במתחם ענק, בהיקף של כ- 30,000 מ"ר, באזור משרד הרישוי בחולון (בתחום השיפוט של העיר ת"א). במהלך ההכנות לביצוע פעולת האכיפה התגלה כי הפולשים הגדילו ואף השתלטו על חלק משטח משרד הרישוי בחולון תוך שהם מספחים ותופסים שטחים המקיפים את מבני משרד התחבורה הממוקמים בסמוך ובצמידות למתחם זה.
במסגרת תפיסת החזקה במתחם נהרסו 5 מבנים בלתי חוקיים, שהוקמו על אדמות מדינה, כשעיקר המתחם שימש לאחסנת גרוטאות רכב וחלקי חילוף. הפלישה אל אדמות המדינה מהווה עבירה פלילית של הסגת גבול שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. 
 
ההליך המשפטי שניהלה רשות מקרקעי ישראל בדרישה לפינוי המתחם התנהל שנים רבות ואף הגיע לבית המשפט העליון, כאשר בסופו של דבר התקבל פסק דין המחייב את חמיס לפנות את המתחם בשלבים. חמיס נמנע מלציית לפסק הדין ולא פינה את הקרקע ולפיכך תפסה הרשות חזקה במתחם בהליך הוצאה לפועל.
שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, מסביר: "מדובר בפלישה בסדר גודל חסר תקדים במרקם עירוני שנעשה בתחכום ובעזות רבה. מעבר לפלישתם  הגדילו המסיגים  והשתלטו על קרקע המשמשת משרד ממשלתי והציבו עובדות בשטח, הפלישה אופיינה בעסק לחלפי רכבים  בהיקף עצום. חמיס ייתבע לשלם לקופה הציבורית כל אגורה שהרוויח מהקרקע הציבורית עליה השתלט, בתוספת עלויות הפינוי – המגיעות לסכומים גדולים. מפקחי רשות מקרקעי ישראל מבצעים את משימתם ושליחותם בשמירה על קרקעות המדינה ללא פשרות ומתוך תחושת שליחות בכל רחבי הארץ, לפי החלטות בית המשפט ועל פי כל דין".
 
עם גמר הפינוי אמורה עיריית תל אביב בשיתוף רשות מקרקעי ישראל להפוך את המתחם הענק לגינה זמנית לרווחת הציבור, עד להחלטה על הייעוד והשימוש בקרקע.

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  פועלים רק בתל אביב בזמן שבגליל פולשים לשטח בגודל ת"א (ל"ת)
  המדינה ההזויה שלנו 02/06/2015 23:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  עובדי סוכנותו מקרקעי ישראל פולשים ל51 דונם במבסרת ציון. (ל"ת)
  sdsd 02/06/2015 17:59
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 5.
  העבריין צריך לקבל שנתיים כלא + עיקול כל נכסיו (ל"ת)
  דודו 02/06/2015 13:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  כל הכבוד לרשויות הנוגעות בדבר (ל"ת)
  אסתי 02/06/2015 12:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  תגובה ראויה
  הצדיק 02/06/2015 11:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  חמיס לך לעזה יגנב מנוול
  סגור
 • 2.
  מה קרה ? אף אחד לא מעז להגיד שפו ענק (ל"ת)
  YL 02/06/2015 11:04
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 1.
  מדינה של אימפוטנטים
  תתעוררו 02/06/2015 10:33
  הגב לתגובה זו
  6 0
  השתלט בתחכום? אלו אדמות מדינה. בשניה שהפולש נכנס לשם על המדינה להעיף אותו לכל הרוחות! מדוע הדבר לוקח התדיינות משפטית של שנים? (ע"ח משלמי המיסים כמובן) האם העובדה שהפושע (כמה מפתיע) הוא בן למגזר מסוים הפריע בביצוע גזר הדין? האם ח"ו היה אינטרס כזה או אחר למי מרשויות שלטון החוק (ע"ע םרשת פישר ושות') לשמר את המצב? אני מייחל ליום שבו המדינה ורשויות השלטון השונות יתעוררו ויפעילו את סמכותם על הפושעים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות