צפו איך תראה חזית הים בחיפה שתכלול נמל נוסעים ומוקדי בילוי

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום את תוכנית חזית הים הכוללת טיילת, בתי קפה ומוקדי מסחר. יונה יהב: "נחבר מחדש אזורים מוזנחים ועזובים אל המרקם העירוני של העיר"
 | 
(8)
(קרדיט: Getty images Israel)
המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום (ג') את תכנית חזית הים העירונית לנמל חיפה, המשלבת בין נמל בינלאומי לסחורות ולהגעת תיירים לאזור תיירותי הכולל: טיילת, בתי קפה ומוסדות ציבור התוכנית אשר הוכנה ביוזמת עיריית חיפה, תעבור עתה להערות הועדות המחוזיות והשגות הציבור

במוקד התוכנית עומד פיתוח החזית הימית של העיר. התכנית אשר אושרה היום היא המשך ישיר לפרויקט ההתחדשות הכולל את הפיתוח המאסיבי של קמפוס הנמל, השוק התורכי, כיכר פריז, המושבה הגרמנית והאזור כולו.

במסגרת זו יהפוך חלקו המערבי של הנמל, מול שדרות בן גוריון, לנמל נוסעים בלבד. לצדו יפותח מרכז בילוי שיכלול בתי קפה, מסעדות, מסחר ומגורים. עיריית חיפה מבקשת כי בהמשך, בחלקו המזרחי יוקם "נמל המפרץ" מסוף מכולות חדש בהשקעה ראשונית של כ - 4 מיליארד שקל.

בתוכנית נקבע שיותרו למשך חמש שנים שימושים של פריקת והטענת סחורות בנמל עד למציאת אתרים חלופיים לשימושים השונים, ובכלל זה לממגורות דגון. התוכנית עתידה לשפר את חזות הנמל במטרה לעודד תיירות, מסחר ופנאי בחיפה ותוכננה כך שישמר הקשר בין העיר לבין הים.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה, מסר: "אישור התכנית על ידי הוועדה הארצית, היא מכוננת והיסטורית ומשקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את חזית הים העירונית וכמו כן, לחבר מחדש אזורים מוזנחים ועזובים אל המרקם העירוני של העיר וזאת היא בשורה גדולה. יוזמה זו משתלבת בפעולה מקיפה של העירייה להחייאת העיר התחתית, פתיחת העיר אל מתחם הנמל ויצירת אזורי פעילות חדשים אשר ייצבו את חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם."

יונה הוסיף כי "בתכנון הושם דגש על פיתוח התואם את הבינוי הקיים תוך השתלבות ושמירה על שטחים פתוחים נרחבים וניצול הזדמנויות בהתאמה לאילוצים קיימים. התוכנית מתווה אפשרויות להתחדשות חזית הבינוי הפונה לנמל, לפיתוח עירוני איכותי ופתיחת העיר התחתית אל אזור החוף והנמל."
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  מה קורה בשטח: חיל הים בונה פולינום והרכבת עמודי חשמול
  בשטח קורה בדיוק הפוך 05/07/2012 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להבטיח לא עולה כסף אז ממשיכים להבטיח לתושבי חיפה 30 מלונות, שהאמוניה יזוז ושהנמל ייפתח. לא עולה כסף להבטיח וגם לא צריך לקיים..
  סגור
 • 6.
  הלואי ויתגשם!
  שרית קונדריאה 04/07/2012 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה מדהים ומתאים!
  סגור
 • 5.
  באלגן
  jimmy 03/07/2012 22:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה רק מראה איך אנו כחברה נראים. העירייה כמו גם המדינה עושה את הפרויקט רק שלה הכל מותר, ולא משנה איך זה יפגע בתושבי חיפה. העיקר שראש העירייה יגיד שהוא עשה
  סגור
 • 4.
  מישהו יודע מה עם מורדות לינקולן?
  חיפאי לא מרוצה 03/07/2012 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבטיחו לנו לפני שלוש שנים מה קורה שם?
  סגור
 • 3.
  מישהו יודע מה עם מורדות לינקולן?
  חיפאי לא מרוצה 03/07/2012 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבטיחו לנו לפני שלוש שנים מה קורה שם?
  סגור
 • 2.
  יש מכשולים בדרך.
  ג'-842 03/07/2012 18:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא נעים להגיד אבל יש כמה מכשולים בדרך הנמל עצמו התוכנית לחשמול הרכבת מה שאומר שיש עוד זמן עד שזה יקרה.
  סגור
 • 1.
  מה הולך פה.
  [x-x] 03/07/2012 18:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מצד אחד מאשרים תוכנית לחזית ים עירונית ומצד שני מקדמים תוכנית לחשמול הרכבת בתוואי הנוכחי בקיצור מה הולך פה.
  סגור
 • מה שהולך פה זה שמבטיחים, לא מבטיחים לקיים..
  עיר הבטחות שווא 05/07/2012 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להבטיח לא עולה כסף והדמיות לא צריך לממש. אפשר לשווק לציבור את אותן הדמיות מלפני 10 ו-20 שנה כמו שאפשר כבר 10 שנים להבטיח שהאמוניה תזוז ויבנו 30 מלונות ועוד כל מיני הבטחות והבטחות..
  סגור