הדולר שינה כיוון: "גל הירידות בוול-סטריט עלול להזניק את הדולר ל-4.2"

הדולר פתח את היום בירידה אולם השער היציג נקבע בעליה של 0.31% לרמה של 4.161 שקלים
|
הדולר שינה כיוון: "גל הירידות בוול-סטריט עלול להזניק את הדולר ל-4.2"

יום מסחר תנודתי נרשם היום בשוק המטבעות המקומי. הדולר פתח את היום בירידה קלה אולם לאחר מכן נסחר ביציבות מול השקל, ובהמשך עבר לעלייה קלה. זאת לאחר שאתמול הוריד נגיד את הריבית במשק בשיעור של 0.25% בלבד, פחות מציפיות הכלכלנים.

הדולר פתח את היום בירידה אולם השער היציג נקבע בעליה של 0.31% לרמה של 4.161 שקלים, ואילו האירו ירד בשיעור של 0.06% לרמה של 5.32 שקלים. היום פקעו האופציות לפברואר, השערים הקובעים לפקיעה נקבעו על 4.161 שקל לדולר ו-5.3103 שקל לאירו.

ירידות בוול סטריט = עליות הדולר?

מחדר המסחר של פינוטק נמסר: "בטווח המיידי ישנו סיכוי להתחזקות השקל, אך לאורך זמן נראה כי למהלך אין כוח אמיתי. התחזקותו של הדולר בעולם תשפיע גם על המטבע המקומי אשר עשוי לחזור ולהיחלש אל מול הדולר".

כלכלני כלל פורקס, מציינים כי הצמד דולר-שקל עדיין בהמתנה דרוכה לתגובת הדולר בעולם לגל העכור המתגבר בוולסטריט, ומוסיפים: "בחודשים האחרונים הירידות בוול סטריט גררו את התחזקות הדולר בארץ ובעולם. גל הירידות הנוכחי בוול סטריט לא הצליח בינתיים לגרור את הדולר להתחזקות משמעותית, אך כזו יכולה להתרחש בפתאומיות ובאגרסיביות ואז עשוי הצמד דולר שקל לזנק מעלה לכיוון 4.20 שקלים לדולר".

היין כחוף מבטחים?

היין היפני נופל היום לשפל של 12 שבועות כנגד הדולר האמריקני בצל חששות המשקיעים שנתונים ממשלתיים שיפורסמו מחר יצביעו על התרחבות הגרעון המסחרי לרמה הגבוהה ביותר בשני העשורים האחרונים, ובכך יפחיתו את כוח הפיתוי של המטבע כחוף מבטחים.

המטבע היפני גם נסחר סביב רמתו הנמוכה ביותר בחודש האחרון כנגד האירו, ברקע לחשש שהכלכלה השנייה בגודלה בעולם תמשיך להתכווץ, בהמשך לנתוני התוצר המקומי הגולמי שפורסמו בשבוע שעבר והצביעו על העמקה במיתון. באותו הזמן, הדולר נחלש כנגד האירו ברקע לספקולציות שמחירי הבתים בארה"ב נפלו בחודש דצמבר בקצב המהיר ביותר בהיסטוריה, כך ע"פ נתונים שצפויים להתפרסם היום.

בזירה העולמית מתחזק הדולר מול היין בשיעור של 1.37% לרמה של 95.91 יין לדולר ואילו האירו מתחזק ב-0.5% לרמה של 1.2756 דולר לאירו.

המטבע היפני מאבד גובה זה היום החמישי ברציפות כנגד האירו, רצף הירידות הארוך ביותר מאז ספטמבר, בעוד משרד האוצר צפוי להודיע מחר שגרעון הסחר התרחב ל-1.2 טריליון יין (12.7 מיליארד דולר) בינואר, הגרעון הגדול ביותר ב-23 השנים האחרונות.

היין מרגיש גם לחץ בהמשך לדברי הרגולטורים האמריקנים שאמרו אתמול, כי הם יחלו לבחון השבוע האם לבנקים המקומיים יש מספיק הון. מניות סיטיגרופ ובנק אוף אמריקה זינקו ברקע להודעה, למרות שמדדי וול סטריט המובילים נפלו לרמות שפל של 12 שנים.

בנק ההשקעות גולדמן זאקס, אשר חתך כ-10% מכוח העבודה ברחבי העולם במהלך השנה האחרונה, יקצץ בקבוצת האנליסטים המסקרים את השוק היפני עוד השבוע, כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות בלומברג. הביקושים לאנליזה למניות התמעטה לאחר שמשקיעים בינלאומיים נטשו את שוק המניות היפני - כ-1.23 טריליון יין (13 מיליארד דולר) נמכרו במהלך 7 השבועות הראשונים של השנה. המדד היפני, הניקיי 225, בדרך לשפל של 26 שנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות