עונת הדו"חות בעיצומה: שימו לב לדו"חות הכספיים של הבנקים באירופה

הבנקים RBS, UBS ו-BNP פרסמו את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של השנה, שימו לב לנתונים
 |  (2)
ענף הבנקאות
עונת הדו"חות בעיצומה והבוקר פרסמו מספר בנקים מובילים ביבשת אירופה את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2016.
1. הבנק השוויצרי UBS פרסם את דו"חותיו הכספיים והציג ירידה של 60% משנה שעברה ברווח הנקי, כשמהבנק נמסר כי המצב המאקרו כלכלי, הגאופוליטי ואתגרי השוק הכבידו על ביצועי הבנק. הבנק דיווח על רווח נקי של 827 מיליון פרנק שוויצרי (כ-832 מיליון דולר) ופספס את הערכות האנליסטים שעמדו על רווח של 945 מיליון פרנק שוויצרי. נציין כי הדו"ח לרבעון השלישי משנה שעברה כלל הטבת מס חד פעמית בגובה 1.3 מיליארד פרנק שוויצרי.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בנק המשכנתאות הגדול בשוויץ הצביע על עלויות רגולטוריות גבוהות מהצפוי ודיכוי שוק המשכנתאות כשני גורמי מפתח שפוגעים ברווחי הבנק. ב-UBS הזהירו בנוסף כי הם אינם צופים לשינויים בשווקים בזמן הקרוב, כאשר המשקיעים יישארו שונאי סיכון כאשר מחזורי המסחר ימשיכו להיות נמוכים. בבנק הזהיר בפני משוכה נוספת הנוגעת לריבית השלילית במדינה העומדת על שיעור של -0.75%. הרווח המתואם לפני מס הציג תמונה מעט חיובית יותר, כאשר הציג זינוק של 33% לעומת אשתקד.
מנכ"ל UBS, סרג'יו ארמוטי, אמר כי "סיפקנו ביצועים חזקים בפעילות העסקית שלנו, למרות העונתיות והמשך הרוחות הנגדיות בשווקים, המצב המאקרו כלכלי והגיאופוליטי. עמדתנו החזקה מאפשרת לנו לעזור ללקוחות שלנו לנווט בסביבה הנוכחית. אנו נמשיך לפועל תוך כדי נקיטת זהירות ומשמעת עצמית".
מניית הבנק (סימול: UBSG) עולה 1.15% במסחר בשוויץ למחיר של 14.09 פרנק שוויצרי.
2. הבנק המלכותי של סקוטלנד RBS פרסם דו"ח מאכזב לרבעון השלישי של השנה, כאשר רווחי הבנק הבנק נפגעו מעלויות שנבעו מהתנהלות לא תקינה בעבר ושינוי מבני בפירמה, מה שהביא לספקות בנוגע לתזמון דרישת הממשלה להחזר השקעות החירום שבוצעו בשנת 2008.
הבנק דיווח על הפסד המיוחס לבעלי המניות בגובה של 469 מיליון פאונד (כ-570.7 מיליון דולר), זאת אל מול רווח של 952 מיליון פאונד אשתקד. מדובר בפספוס משמעותי לעומת תחזיות האנליסטים שהעריכו את הפסד הבנק ב-231 מיליון פאונד בלבד. מהבנק נמסר גם כי יפספס את מועד הדד-ליין שנקבע עד לסוף שנת 2017 למכירת רשת הסניפים של Williams & Glyn, מה שהיווה תנאי להשקעות החירום של הממשלה בשנת 2008.
מנכ"ל הבנק, רוס מקיואן, נמצא בעיצומו של מהלך לשינוי מבני משמעותי שנפרש על מספר שנים, שכולל מכירת נכסים, פיטורי עובדים, וחיובים בגובה מיליארדי דולרים על מנת ליישב תביעות משפטיות ותשלומי קנסות על הפרות רגולטוריות בעבר. ההפסדים נבעו בחלקם בעקבות  האשמות על התנהלות בלתי תקינה בגובה 425 מיליון פאונד. הבנק דיווח בנוסף על הפסד של 469 מיליון פאונד בעקבות עלויות נוספות לשינוי המבני, כתוצאה מהקשיים המתמשכים למכירת רשת הסניפים של Williams & Glyn. להבדיל מהבנקים היריבים, Lloyds ו-Barclays, ב-RBS לא ביצעו הכנות מתאימות ולא שירינו כספים בכדי להחזיר ללקוחות בגין פרשת ביטוחי ה-PPI.
ב-RBS קיבלו חילוץ חירום מהממשלה במשך המשבר הפיננסי הגדול בגובה של 45.5 מיליארד פאונד, ולא הצליחו לייצר רווח חיובי שנתי מאז שנת 2007. לפי שעה, לממשלה יש הפסד של 25 מיליארד פאונד כתוצאה מההשקעה.
מניית RBS נסחרת כעת בירידה של 1.2% למחיר של 193.7 פאונד למניה.
3. הבנק הצרפתי BNP פרסם את הדו"ח הרבעוני כשהוא עוקף את תחזיות האנליסטים הן בשורת הרווח הנקי והן בשורת ההכנסות. הבנק ראה עליה של 3.3% ברווח הנקי לעומת אשתקד כאשר הציג רווח של 1.886 מיליארד אירו (כ-2.06 מיליארד דולר), זאת מול צפי האנליסטים שעמד על 1.723 מיליארד אירו.
הבנק הצרפתי ראה שיפור של 2.4% בסך ההכנסות שהגיעו ל-10.589 מיליארד אירו, זאת בהשוואה לאותה התקופה אשתקד. ההכנסות ברבעון השלישי קיבלו רוח גבית מהמחלקה להכנסות הקבועות שעלו ב-40.3% בהשוואה לרבעון השלישי של 2015. מדובר במגמה רחבה יותר בקרב רוב הבנקים כאשר גם Barclays ובנקים נוספים בוול סטריט מדווחים על רווחי שיא מסחר באגרות חוב.
מנכל BNP, ז'אן לורה בונפה, אמר כי "הודות למודל עסקי משולב ומגוון המשרת את הלקוחות, הגענו לצמיחה יפה בהכנסות התפעוליות למרות סביבת הריבית הנמוכה. עלות הסיכון ירד משמעותית".
בבנק הגדילו את כמות ההון הנזיל כשהם אומרים שמגיע כיום ל-326 מיליארד אירו, זאת לעומת 291 מיליארד אירו בסוף יוני 2016.
BNP היא קבוצת בנקאות גלובלית, בעלת מטה בינלאומי ראשי בפריז ומטה בינלאומי נוסף בלונדון. באוקטובר 2010 BNP דורגה על ידי בלומברג ופורבס כחברה והבנק הגדולים ביותר בעולם מבחינת נכסים, עם נכסים בשווי של מעל ל-3.1 טריליון דולר.
מניית BNP יורדת לפי שעה 0.9% ונסחרת ברמת מחיר של 53 אירו למניה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הבנק פיספס את הערכות האנליסטים ??? הפוך!! >>>
  א.יצחק 30/10/2016 02:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האנליסטים פיספסו את התחזית של עצמם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 1.
  יש להפריד בין שלוש: יציבות, רווח תפעולי ורווח בפועל
  ארנון 29/10/2016 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המאמר המעניין התייחס לרווח בפועל. לגבי העתיד דווקא שני הראשונים חשובים. כנו כן הייתי שמח שתרחיב על המודל העסקי השונה - הסבר לתוצאות השונות
  סגור