נתונים חלשים בסין: הייצוא נחלש, שיעור היבוא פשוט צלל

שוב נתוני מאקרו חלשים בסין, ואת ההשפעה על השוק ירגישו הסוחרים מחר, עם פתיחת שבוע המסחר הגלובלי
 | 
(2)
עוד בעיות
שלל הבעיות הכלכליות בעולם אולי הורידו במעט את הפוקוס מהכלכלה השניה בעולם, אך נתוני המאקרו שפורסמו הבוקר בסין עשויים להוסיף דאגה נוספת למשקיעים - בעוד המדינה, שלגבי ההאטה הנרשמת בה חששו המשקיעים בתחילת השנה - מוסיפה לשחרר נתונים חלשים.
הבוקר (א') פורסם המאזן המסחרי של סין, לפיו הייצוא של המדינה בחודש אפריל, בשיעור שנתי, נחלש ב-1.8%, בעוד צפי הכלכלנים עמד על החלשות מינורית של 0.1% בלבד. מעבר לכך - ואולי חמור עוד יותר, היבוא הסיני רשם ירידה חדה של 10.9% בחודש החולף (בשיעור שנתי), וזאת כשהכלכלנים ציפו לירידה של 5%. נזכיר כי גם הנתון בחודש הקודם היה חלש מאוד, והציג ירידה של 7.6%. ההמשך בירידה ביבוא מצביע כי הביקושים המקומיים במדינה נותרים חלשים, למרות הגידול בהוצאות התשתית, ולמרות צמיחת האשראי לשיעורי שיא ברבעון הראשון.
הנתונים הנ"ל, תומכים בחששות הממשלה כי סביבת סחר החוץ תהיה 'מאתגרת' ב-2016, וחשש המשקיעים בעולם הוא כמובן מההשפעות הכלכליות הגלובליות של האטה זו, כשלא אחת סין הוגדרה כ"קטר" העולמי - ובעוד היא מייבאת פחות - ההשלכות על שאר הכלכלות ברורות.
החששות לגבי הנתונים הכלכליים בסין התמתנו מעט בחודש מארס, לאחר פרסום נתונים כלכליים חזקים באופן יחסי, אך כב אז אנליסטים הזהירו כי ההתאוששות עשויה להיות קצרת מועד - ולראיה, הנתונים שפורסמו לאחר מכן, כולל אלו של היום.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא עוזר להם הויסוט
  שי אוטיסט 09/05/2016 00:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שלא עוזרת לאמרקאים ההצפה.. לטווח ארוך. התרופה גרועה מהמחלה. מינון יתר גרם לנזקקים . . צריך לה ג מל צ ממנהתרופות.. רק שאי אפשר לכפות על סין ואמריקה אשפוז בכפיה אז כולם סובלים
  סגור
 • 1.
  זה בסדר - הנתונים חלשים נלקחו בחשבון .כ
  צאנג פיו (סין ) 08/05/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כרגע הנתונים חלשים נלקחו בחשבון וידועים . לכאן או לכאן 0.5 אחוז כבר לא ישנה הרבה . בעוד 4 חודשים בערך הנתונים יהיו אחרת משופרים וטובים מאוד ! עובדים על זה כרגע
  סגור