דו"ח המלאים האמריקני דוחף את הנפט ליום 4 של ירידות

|
(1)
הנוזל השחור

מחיר הנפט יורד בדקות האחרונות בשיעור של 1.8% עד לכדי מחיר של 42.1 דולר לחבית. ברקע לירידות פורסם דו"ח המלאי השבועי האמריקני שהצביע על עלייה שבועית מאכזבת בכמות הנפט הגולמי, בסך של כ-1.7 מיליון חביות. בד בבד, כמות הדלקים רשמה ירידה שבועית של כמעט 800 אלף חביות אשר גבוהה מכפי שהשוק חזה.  

מדובר על היום הרביעי ברציפות בו מחיר הנפט מאבד גובה. מתחילת יולי מחיר הנפט ירד כבר בשיעור של יותר מ-13%, זאת בעוד שוקי המניות מסביב לעולם נסחרים במגמת בעליות שערים ברורה. נזכיר כי בסוף השנה שעברה מחירי הנפט הקשו על שוקי המניות כך שלא מן הנמנע שהמומנטום השלילי של מחירי הנפט יתפשט לבסוף גם אל שוק המניות. 

הירידה במחירי הנוזל השחור מופיעה ברקע לעלייה בתפוקה שנרשמת בחודשיים האחרונים במדינות אופ"ק ובעלייה במלאים בארה"ב. סך המלאי האמריקני עומד על 521.1 מיליון חביות כאשר זהו שיא כל הזמנים, כך על פי משרד האנרגיה האמריקני. 

בנוסף מחיר 50 הדולרים לחבית שאפיין את הנפט בחודשי מאי יוני עודד אסדות מפיקות לקדוח ולהתחיל לשווק מחדש את הנוזל השחור. דו"ח בייקר יוז אשר מודד את כמות האסדות בארה"ב הציג עלייה לכדי כמעט 350 אסדות מפיקות. מדובר בכמות האסדות הגדולה ביותר מאז מארס האחרון היא תוצאה של מספר שבועות רצופים של עליות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האנרגיה הסולרית מאיימת על אנרגיה ממוצרי נפט.
  שמטוב 28/07/2016 07:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום ייצור חשמל סולרי הוא פחות מחצי מחיר ייצור חשמל ממוצרי נפט וירידת המחירים של אנרגיה סולרית לא הסתיימה. מדובר במחירים ללא סיבסוד. רק אצלנו שקרניהו מסבסד את פרוייקט הגז הכושל של תשובה באמצעות מחירי גז לצרכן גבוהים. בארצות הברית - לכל מי שיש מספיק שטח לפנלים סולרים יכול להשתמש בחשמל סולרי בשעות היום (בלילה הוא ישתמש בחשמל רגיל מתחנות כוח). לדעתי ביבי שקרניהו ימנע מאזרחי ישראל את האופציה הזו כדי להגן על הטייקונים השודדים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות