המומנטום בדולר: מנפץ את ה-3.5 שקל, "צפי להמשך תיקון מעלה" - צפו בגרף

נראה כי פעולות הפדרל ריזרב וההתערבות של בנק ישראל נושאות פרי. הדולר מתחזק לרמתו הגבוהה מזה חודשיים - 3.52 שקלים
|
(10)
קרנית פלוג דולר שקל
הדולר מתחזק היום כנגד השקל, ולראשונה מזה כחודש וחצי חוצה את רף ה-3.51 שקלים לדולר. בעולם, הדולר מתחזק מול רוב המטבעות, ובייחוד אל מול מטבעות השווקים המתעוררים. ברקע להתחזקות הדולר, המשך צמצמום קצב הרכישות של הפד ב-10 מיליארד דולר נוספים להיקף של 65 מיליארד דולר, אשר מביא משקיעים לנטוש את האפיקים המסוכנים יותר ולחזור לארה"ב, אירופה ויפן.

בסקירה של FXCM אומרים הבוקר כי "הדולר-שקל פורץ מעלה על רקע התחזקותו של הדולר בעולם והתערבויות מתוזמנות היטב של בשבוע שעבר. לאחר מספר שבועות של דשדוש בין 3.47 ל-3.50, הצמד פרץ ביום שישי את רף 3.50 וגם את ההתנגדות המשמעותית ב-3.51 וייתכן שאנו עדים לשובר שוויון לטובת הדולר".

ב-FXCM ממשיכים: "בנק ישראל ידע בשבוע שעבר לנצל את תנאי השוק והתערב למסחר. הפעם לא היתה זו התערבות כדי לבלום מגמה, אלא דווקא הצטרפות להתחזקות הדולר, מה שיצר אפקט מכופל, אשר השיג את מטרתו הטכנית – עלייה מעל אזור ההתנגדות ב-3.50-3.51. כל עוד הצמד נשאר מעל 3.50, הסבירות להמשך התיקון כלפי מעלה גבוהה".

יוסי פריימן, מנכ"ל פימקו ניהול סיכונים והשקעות, מצביע על כך ש"גוברת הציפייה כי הבנק המרכזי האירופאי צפוי במסגרת ישיבתו הקרובה ביום חמישי להחליט על הפחתה נוספת בשער האירו, גם בעקבות נתוני שפורסמו ביום שישי האחרון." פריימן מוסיף ומזהיר כי "המשבר בשווקים המתעוררים ועימו תנועות ההון רחבות ההיקף יוצרים סיכון לפוטנציאל הצמיחה בקרב המדינות המפותחות".

בחדר עסקאות מט"ח בבינלאומי אומרים היום כי "צמצום קצב הרכישות משמעו צמצום בהיקף הדפסת המטבע האמריקני". כלומר, הנדירות של המטבע עולה ומחזקת את הדולר בעולם. בשווקים המתעוררים נמשכת השחיקה, כאשר הפזו הארגנטינאי מאבד 0.1% מול הדולר והלירה הטורקית נופלת היום עוד 0.45%.

ביום חמישי האחרון התראיין אנדרו אביר , מנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל, לסוכנות רויטרס. בין הדברים שאמר, ציין כי "העובדה שאנו מתערבים במט"ח - משמעותה שאנו מכירים בכך שהשקל נסחר מעבר לרמה שניתן להסביר אותה לפי היסודות הכלכלים. ההתערבות שלנו קשה כי היא נגד הזרם, אך היא בהחלט יכולה לשנות את הקצב".

קרדיט - בורסהגרף
קרדיט - בורסהגרף
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  הדולר האמריקאי בתהליך שחיקה וזה לא ניתן לעצירה
  שמטוב 03/02/2014 23:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדולר עומד להשחק שוב בימים הקרובים, בגלל מפלה נוספת היום בכלכלה האמריקאית. מפלה הזו גרמה למפולת בכל הבורסות היום, במיוחד מפולת בבורסות האמריקאיות. הדולר יפסיק בהדרגה לשמש כמטבע סליקה בין לאומי, כי אף מדינה אינה מוכנה לאפשר לכלכלה האמריקאית לחיות על חשבונה באמצעות הדפסת דולרים אדירה. הבעיה העיקרית של המשק האמריקאי היא שהוא משק שהייצרנות שלו הולכת ופוחתת, שום להטוט פיננסי לא יכול להעלים עובדה זו, בסופו של דבר הלהטוטים הפיננסים האמריקאים לא יועילו. הלהטוטים הפיננסיים של הדולרים, דהיינו הדפסת דולרים ללא כיסוי, מבוססים אכן על כך שהוא מטבע סליקה בין לאומי, 80 אחוז כרגע מהסחורות הבינלאומיות. אבל אפשר יהי לדחוק אותו בהדרגה מתפקיד זה כדי למנוע מהאמריקאים ניצול של שאר העולם על ידי הדפסת דולרים. מיתווה אפשרי, אם כי לא יחיד, לסילוק הדולר מתפקידו הנצלני כמטבע סליקה בינלאומי הוא הסכמה של רוב מדינות העולם לסחור במטבע ווירטואלי שצמוד לסל מטבעות מובילים, במקום למטבע לאומי יחיד. לדוגמא: יוסכם על מטבע סליקה בינלאומי שערכו המשוקלל הוא 70 אחוז דולר, 10 אחוז יורו, 10 אחוז יינים יפנים, 10 אחוז שטרלינג. כל 10 שנים י
  סגור
 • 8.
  כל מי שמספיד את הדולר לא מבין כלום בכלכלה הדולר הוא
  כלכלן 03/02/2014 12:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הברומטר שלפיו כולם מישרים קו הכל נסחר בדולר בכל מקום בעום מכבדים דולר בניגוד לשקל אירו יין לכן מי שחכם אוסף היום בזול ואין קשר לחרם ישראל היא אפילו לא פירור בכלכלת העולם ומי שקובעת זאת ארה"ב הכלכלה החזקה בעולם
  סגור
 • 7.
  למה לא עוזרים לנחי שתרם למדינה
  דוד 03/02/2014 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 4
  אני רואה שמדינה נכלת מי שטוב נחשב רע כמו נחי נתן דבדנדים תרם למדינה השקיעה במשק מחזיק פועלים בשפע אם הוא יפתר המדינה תיקרוס אבל המדינה יודעת רק לקחת שאדם בצרות הי מתהלמת ממנו לזה קוראים מדינה של נכלים
  סגור
 • 6.
  מה הקשר חרם ? הדולר מתחזק מול כל המטבעות בעולם מה בגלל
  כלכלן 03/02/2014 10:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  החרם על ישראל הדולר מתחזק מול הפזו? היין? האירו? הסיבה היא הפסקת תוכנית ההרחבה הכמותית עד סוף שנה היא תופסק לגמרי והדולר יעבור את שער ה4 שקלים והאינפלציה תעלה בחדות כי שהדולר עולה הכל עולה איתו אני ממליץ לקנות הגנות בדולר למי שיש אופציה
  סגור
 • 5.
  שער הדולר בשקלים עלה מכיוון ששער הדולר עלה בכל העולם
  שמטוב 03/02/2014 10:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל קנייה של דולרים מצד בנק ישראל היא ביזבוז מכיוון שאינה מעלה לאורך זמן את שער הדולר. מילות הוקוס פוקוס כגון ?נקודת התנגדות" בשער הדולר 3.51 הן מילות הוקוס פוקוס חסרות משמעות כלכלית. מילות הוקוס פוקוס אילו שוות בערכן למילות הקסם של רבנים חרדים והבאבא ברוך. מילות קסם אילו הן כמו קריאה בכף יד וכמו קריאת מזלות של כוכבים. מספיק להכניס לכלכלה תרבות של אסטרולוגים ושל רבנים חרדים הזויים. זה שמילות הקסם בכלכלה מנוסחות בטרמינולוגיה כלכלית כביכול היא אחיזת עיניים, אסטרולוגיה וקריאה בכוס קפה נשארים אחיזת עיניים גם כאשר משתמשים בטרמינולוגיה מדעית כביכול.
  סגור
 • 4.
  איזה קישקוש חביב , הדולר מנפץ....
  ראובן 03/02/2014 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 5
  הדולר מרסק , הדולר ממוטט , הדולר משמיד. כולה דולר קטן וחלש שעתידו מאחוריו.
  סגור
 • 3.
  כמה שטויות עוד אפשר לספוג?!
  סוחר מעו"ף 03/02/2014 10:11
  הגב לתגובה זו
  3 4
  זה התחזקות לפתע עקב הציפיות לחרם, יתר הסיבות הן רק דחיפה קלה
  סגור
 • 2.
  אם הדולר יעלה ל4 האינפלציה תרים את הראש והמחירים יעלו
  כלכלן 03/02/2014 10:07
  הגב לתגובה זו
  2 4
  בחדות ליטר דלק יגיע ל10 שקל כל הסחורות יתיקרו אני כבר לא יודע מה עדיף אינפלציה או דולר חלש היבואנים לא גילמו שקל הנחה בהיחלשות הדולר היין והאירו מה יקרה שהם יעלו ? ניחשתם נכון עליות מחירים בהכל
  סגור
 • 1.
  העליה בדולר היא בגלל החרם והמצב הגיאופוליטי הנפיץ
  ותיק בשוק 03/02/2014 10:02
  הגב לתגובה זו
  6 2
  חוצמזה, הבורסה והנדל"ן כבר עלו יותר מדי ומסוכן להשקיע בהם. המפלט האחרון הוא הדולר ואין לי ספק שהוא לקראת עלייה מרשימה.
  סגור
 • הדולר לא יעלה, הסיפור שלו ניגמר כי ארצות הברית בבוץ
  שמטוב 03/02/2014 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 5
  המשקיעים לא בורחים לא לדולר ולא למטבעות אחרים וגם לא לבורסה הישראלית. המשקיעים אכלו הרבה חרא בבורסה הישראלית והכספים היחידים החדשים שיוכנסו לשם הם כספי פנסיה וכדומה מכיוון שכספים אילו אינם בשליטה ישירה של המשקיעים אלא בשליטה של מנהלי קופות הפנסיה וקופות דומות. מי אומר שאין השקעה נוספת בנדל"ן? יש השקעות בנדל"ן בחו"ל. תוציא לך מהראש את התיקווה שהבורסה הישראלית תתאושש, לאחר שנים שבהם המשקיעים בבורסה הישראלית קיבלו תיספורות וקרחות הם בורחים מהבורסה להשקעות אלטרנטיביות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות