מיזוג אקויטל-יואל משקף פרמיה של כ-10% למניית יואל

אקויטל תמזג לתוכה את החברה הבת יואל תמורת הקצאת מניות ותשלום מזומן בהיקף של כ-685 מליון שקל. כעת יואל עולה והפער צומצם
|
ערן סהר, צילום: יח"צ

אקויטל מדווחת היום (ה') כי ועדת הביקורת והדירקטוריון אישרו את התקשרות החברה בהסכם מיזוג עם יואל, חברת הבת (37%) של ​אקויטל, לפיו אקויטל תמזג לתוכה את החברה הבת יואל תמורת הקצאת מניות ותשלום מזומן בהיקף של כ-685 מליון שקל, באופן אשר משקף פרמיה של כ-9.7% על שער הבסיס של יואל הבוקר. כעת מניית יואל עולה בכ-6.5%, כך שהפרמיה צומצמה משמעותית.

אתמול אישרו ועדת הביקורת והדירקטוריון את התקשרות החברה בהסכם מיזוג עם יואל, אשר נחתם באותו היום. בתמורה להקצאת מניות החברה וכן תשלום במזומן.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

המיזוג יתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי, במסגרתו חברת בת בבעלות ושליטה מלאה של אקויטל, אשר הינה חברה ללא כל פעילות וריקה מנכסים והתחייבויות, תתמזג עם יואל, כך שלאחר השלמת המיזוג, כל מניותיה של יואל ימחקו מהמסחר בבורסה והחברה תהפוך לחברה פרטית, שכל מניותיה יוחזקו על ידי אקויטל.

בהתאם להסכם המיזוג, יוקצו לבעלי מניות יואל בגין כל מניה 1.836 מניות של אקויטל בתוספת מזומן בסך של 63 שקל למניה שהם פרמיה של 9.7% ביחס לשערי הבסיס של המניות הבוקר או פרמיה של כ-3% ביחס למחיר המניות הנוכחי. סך התמורה שתשלם אקויטל תהיה כ-685 מליון שקל ו-19.9 מיליון מניות אקויטל.

החברה מבהירה כי כל אין ודאות כי המיזוג יצא לפועל, השלמתו תלויה בקיום תנאים מתלים אשר נקבעו בהסכם המיזוג, ביניהם: אישור האסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה, קבלת החלטת מיסוי מרשות המסים, קבלת אישור הבורסה לרישום מניות התמורה למסחר, וקבלת תעודת מיזוג מרשם החברות.

אקויטל כיום מחזיקה בשליטה (37%) ביואל שעוסקת בחיפושי נפט וגז ובהשקעות בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות