מעלות הכניסה את בזק לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

בסוכנות הדירוג מסבירים את עדכוני הדירוג בחוסר היציבות בהנהלת בזק; שיכון ובינוי הוכנסה אף היא לרשימה על רקע פרשת השוחד באפריקה
|
(2)
סטלה הנדלר, צילום: יחיאל ינאי
מעלות S&P עדכנה את דירוג בזק והחברות הבנות שלה, פלאפון תקשורת, ודי.בי.אס שירותי לווין  לרשימת מעקב CreditWatch עם השלכות שליליות, ובאותו המעמד גם את דירוג שיכון ובינוי לאותה רשימה בעקבות החשדות למתן שוחד בחברה הנכדה שלה באפריקה.
על פי עדכון הדירוג אותו מפרסמת הסוכנות, הסיבה להכנסה לרשימת המעקב היא אי היציבות בהנהלת בזק בעקבות מעצרם של יו"ר הדירקטוריון, שאול אלוביץ', ומנכ"לית החברה, גב' סטלה הנדלר. בסוכנות הדירוג מעריכים כי לשינוי בהרכב הדירקטוריון והחלפתם של נושאי משרה בכירים עשויות להיות השפעות שליליות על יכולתה של החברה והחברות הבנות להתמודד עם האתגרים בשוק התקשורת בכלל ובשוק הטלוויזיה הרב- ערוצית בפרט. 
עוד מסבירים במעלות כי בכוונתם להוציא את הדירוג מ-CreditWatch בתקופה הקרובה לאחר שיבחן מידע חדש בקשר לשינויים בבעלות ובהנהלת החברה, ואת השפעתם על הפרופיל העסקי והפיננסי של החברה.
תום דר, אנליסט אשראי ראשי במעלות: "אם תתבהר האסטרטגיה של החברה תחת הרכב השליטה החדש בחברה ועמידתה בפני האתגרים בשוק התקשורת, אנו עשויים לאשרר את הדירוג 'ilAA 'עם תחזית יציבה. מנגד, אם יימשך חוסר היציבות ברמת ההנהלה הראשית והדירקטוריון כך שנסבור שהוא עלול להשפיע לרעה על מעמדה של בזק בשוק התקשורת ועל אסטרטגיית החברה וביצועיה התפעוליים, אנו עשויים לשקול פעולה שלילית על הדירוג".
בנוגע לשיכון ובינוי אומרים במעלות כי הכנסת הדירוג לרשימת מעקב נובעת מהחשש לפגיעה בפרופיל העסקי והפיננסי של החברה בעקבות החשדות למתן שוחד על ידי בכירים בחברה נכדה זרה באפריקה. 
הילה פרלמוטר, אנליסטית ראשית במעלות: "אנו מעריכים כי עלולות להיות השלכות נרחבות לפרשה הכוללות בין היתר הקפאת פרויקטים קיימים באפריקה, קשיים להתמודד במכרזים חדשים, הגבלות נוספות על שימוש במזומנים, קשיי מימון לפרויקטים, פגיעה תדמיתית ופגיעה במיקוד הניהולי. מכיוון שתחום הקבלנות מחוץ לישראל הוא אחד מתחומי הליבה של החברה, מהווה נתח משמעותי מהרווח הגולמי ומקנה לה רווחיות גבוהה מהממוצע ביחס לפעילויות קבלניות אחרות שלה, פגיעה מהותית בו עלולה להוביל, להערכתנו, להתדרדרות באיכות האשראי שלה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא להקשיב להם תמתינו בשקט תברכו (ל"ת)
  משקיע בזק 01/03/2018 15:48
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • בזק הולכת לעלות בזק קניה טובה. (ל"ת)
  מה למדתי 01/03/2018 18:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות