דו"חות פז נפט: הרווח נחתך ב-72% בשל השיפוץ התקופתי

|
תחנת דלק פז - הדמיה, צילום: יח"צ
חברת פז נפט +0.53% פז נפט 51,500 +0.53% פז נפט בסיס:51,230 פתיחה:51,240 גבוה:51,500 נמוך:50,960 תמורה:6,040,695 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה הבוקר את הדו"חות לרבעון השני והציגה נפילה של 72% בשורת הרווח ל-45 מיליון שקלים כאשר מגזר הזיקוק סיים את הרבעון בהפסד תפעולי מתואם של כ-54 מיליוני שקלים מול רווח תפעולי מתואם של כ-60 מיליוני שקלים ברבעון המקביל אשתקד.
בחברה מסבירים כי ההפסד הכבד במיגזר הזיקוק קשור לשיפוץ התקופתי שהצריך הדממת הפעילות ובשל העלויות הכרוכות בכך. עוד מסבירים בחברה כי הרווח הנורמטיבי שבית הזיקוק היה צפוי לייצר ברבעון זה במידה ולא היה מבוצע בו השיפוץ התקופתי, על פי תחשיבי ה-LP משקף מרווח של כ-7.9 דולר לחבית, מרווח גבוה יותר בהשוואה למרווחי הייחוס שברבעון זה - מרווח האורל עמד על כ-5.7 דולר לחבית ומרווח KBC עמד על כ-6.2 דולר לחבית.
במגזר קמעונאות וסחר הסתכם הרווח התפעולי בכ- 109 מיליוני שקלים ברבעון השני, עלייה של כ-7% מול הרווח התפעולי ברבעון המקביל אשתקד. רשת חנויות הנוחות YELLOW  רשמה גידול של 6% במכירות ל- 220 מיליוני שקלים. לפי הודעת החברה, מגמה זו של שיפור בהכנסות התאפשרה הודות לפעילות מתמשכת לאיתור צרכי הנהג והלקוח ולשדרוג השירותים שאנו מציעים במתחם התחנה, לצד מגמות תומכות של השוק המקומי כגון עליה במספר כלי הרכב בכבישים וגידול בצריכה.
יונה פוגל, מנכ"ל פז: "הרבעון השני של השנה עמד בסימן השיפוץ התקופתי המתקיים אחת לארבע וחצי שנים בבית הזיקוק. במהלך הרבעון השלמנו בהצלחה שיפוץ נרחב במתקני היצור בבית הזיקוק, דבר שיאפשר המשך פעילות רציפה ואופטימאלית תוך שיפור היעילות בשנים הקרובות. היתרונות התפעוליים של בית הזיקוק המשופץ מקבלים משנה חשיבות לאור המגמות החיוביות בעולם ובמשק המקומי של עלייה בביקוש לתזקיקים ומרווחי זיקוק גבוהים. מגזר הקמעונאות וסחר גדל בכ- 7% ברווח לעומת הרבעון מקביל עם ביצועים טובים בכמות הדלקים שנמכרו ועלייה של 6% במכירות ב YELLOW."
"הדממת בית הזיקוק הקטינה את רווחי הקבוצה והעבירה את מגזר הזיקוק ברבעון השני להפסד תפעולי מתואם בסך של כ- 54 מיליוני שקלים, לעומת רווח  תפעולי מתואם של כ- 60 מיליוני שקלים ברבעון המקביל. להערכת החברה, לו בית הזיקוק היה פועל כרגיל ברבעון זה היינו מציגים מרווח זיקוק בגובה של כ- 7.9$ לחבית, המגלם פרמיה מול מרווחי ייחוס ובית הזיקוק היה מציג רווח במקום הפסד."
"אנו משקיעים בחיזוק היתרונות הקיימים של הקבוצה ומרחיבים מגוון המוצרים בכל תחומי הפעילות שלנו תוך ראיה ארוכת טווח. פז מתייצבת כפתרון מוביל ונוח לבעיית איסוף ההזמנות, המבוצעות בסחר האלקטרוני, והחלה להציע שירותים מתקדמים לחברות השילוח ולאתרי הסחר כדי לתת ללקוחות פתרון נח 24 שעות ביממה לאיסוף "על הדרך" של ההזמנות במתחמי התדלוק של החברה הפרוסים ברחבי המדינה. ברבעון זה השקנו את מכירת הפירות והירקות באמצעות האתר של החברה ואיסוף ההזמנות מחנויות Yellow. אנו מתכננים להמשיך ולייצר ערך ללקוחות במגוון שירותים ומוצרים נוספים שיהפכו את הרכישה באתר ואת איסוף ההזמנה ב Yellow לפעילות שגרתית של הלקוחות. בכך נהפוך את מכירות האונליין לעוגן עתידי משמעותי של החברה. זאת בנוסף להמשך הרחבת הפעילות במתחמי התדלוק שהביאה לגידול בגובה העסקאות ולגידול המכירות של בנזין חופשי. פעילות הקבוצה מצויה במגמה חיובית הנובעת מגידול בביקושים לתזקיקים בעולם וממרווחים טובים, וגידול בביקוש בשוק המקומי בשל הגידול במספר כלי הרכב בהתבסס על הגידול הדמוגרפי, העלייה ברמת החיים והשינויים בדפוסי הצריכה של הלקוח הישראלי." 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות