מודיעין מדווחת על התחלת הקידוח בפרויקט 'Grapevine'

|
אסדה, צילום: אלבטרוס
שותפות חיפושי הנפט והגז, מודיעין יהש -0.66% מודיעין יהש 917.4 -0.66% מודיעין יהש בסיס:923.5 פתיחה:915 גבוה:921 נמוך:915 תמורה:94,493 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , דיווחה היום (א') על התחלת הקידוח בפרוספקט 'Sauvignon' שבפרויקט 'Grapevine'. ​הקידוח היבשתי צפוי להימשך כחודשיים ולהגיע לעומק מתוכנן של כ-4,700 מטר, ועלותו הכוללת נאמד בכ-6.6 מיליון דולר. למודיעין החזקה של כ-25% מהזכויות בפרויקט, והשקעתה בקידוח נאמדת בכ-2 מיליון דולר. בפרויקט קידוח קודם באותו שדה שבוצע לפני 3 שנים הוכח קיומו של נפט, אולם הפרויקט הופסק עקב קשיים מכניים.
בתוך כך, הקידוח יתבצע במבנה בשטח מוערך של כ-930 דונם, ועל-פי ממצאי דוח המשאבים, האומדן הטוב ביותר לרזרבות הנפט בפרוספקט זה נאמד בכ-6.9 מיליון חביות, בהסתברות גיאולוגית של 83%. פרוספקט sauvignon בו מתבצע הקידוח הוא הראשון בשטח הפרויקט, ובפרוספקט השני,  Bordeaux, האומדן הטוב ביותר להיקף הרזרבות על פי דוח המשאבים נאמד בכ-11.4 מיליון חביות, בהסתברות גיאולוגית של כ-79%. בשטח הפרויקט קיימים פרוספקטים נוספים שטרם הוערכו.
בשבוע שעבר דיווחה מודיעין על התחלת הקידוח בפרויקט 'Mountain View', הצפוי להימשך מספר שבועות ויגיע לעומק סופי של כ-2,743 מטר. ממצאי דו"ח המשאבים המותנים בפרויקט 'Mountain View' קבעו כי האומדן הטוב ביותר (החציוני) לסך כל המשאבים (נפט וגז) מוערך בכ-16 מיליון חביות. בפרוספקט שלוש שכבות מטרה עיקריות, וההסתברות הגיאולוגית למציאת רזרבות נפט בהן נאמדת בטווח של 45%-85.5%.  בשטח הפרויקט קיימים פרוספקטים נוספים שטרם הוערכו בשלב זה. עלות הקידוח הכוללת בפרויקט Mountain View מוערכת בכ-1.6 מיליון דולר; לשותפות מודיעין החזקה של 24.75% בפרויקט, וחלקה בתקציב הקידוח צפוי לעמוד על כחצי מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות