כלכלני בנק אגוד מעדכנים כלפי מטה את תחזיות האינפלציה זה השבוע השני ברציפות

 |  (1)
סקירת מאקרו
כלכלני בנק אגוד מציינים בסקירתם השבועית כי "בשל רמת הריביות בעולם וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית, אנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וביניהם גם מול השקל. עם זאת, במידה שייחתמו בעתיד עסקאות מהותיות בענף הגז והנפט בין ישראל למדינות אחרות - השקל עשוי להתחזק מול הדולר. נקודת תמיכה לדולר נמצאת כעת ב- 3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות להתחזקותו נמצאת ב- 4.0 שקל לדולר ואחריה ב-4.05 שקל לדולר".
באגוד מציינים כי "הזרקור השבוע בגזרת המאקרו בארה"ב היה נתוני התעסוקה לחודש יולי כשהעיקרי ביניהם היה נתון תוספת המשרות במגזר הלא חקלאי לחודש יולי, שהצביע על תוספת של 255 אלף משרות אל מול צפי לתוספת של 180 אלף משרות. נתונים אלו משפיעים על קצב העלאת הריבית של הפד וצפי השוק בנוגע למועד העלאת הריבית. כיום, מועד העלאת הריבית בארה"ב, ע"פ צפי השוק, צפוי להיות במהלך המחצית ה-1 של 2017. ואילו שבישראל, הריבית אינה צפויה לעלות בשנה הקרובה". בנוגע לאירו, אומרים באגוד: "אנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-בינוני".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
באגוד מעדכנים גם השבוע כלפי מטה את תחזיות האינפלציה, זה השבוע השני ברציפות. כי "מדד ספטמבר עודכן כלפי מטה ממינוס 0.2% למינוס 0.3%. כפועל יוצא מכך, האינפלציה הצפויה שלנו ל-12 חודשים הקרובים ירדה מ- 0.8% ל- 0.7% ותחזית המדד לשנת 2016 כולה עודכנה מטה מ- 0.2% ל- 0.1%". בשבוע שעבר עדכן הבנק כלפי מטה את תחזית האינפלציה לאוגוסט ל-0 במקום 0.1%.
ביחס לשוקי המוניות אומרים באגוד כי "רמת הריביות המונטאריות הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי ודאות, ביניהם השלכות הברקזיט, העשויים להשפיע על המסחר.תנודתיות צפויה ללוות אותנו בתקופה הקרובה. אנו ממליצים על חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית ו-"תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. מבחינת החשיפה הכללית למניות ממליצים בתיק המייצג על - 18% ובתיק הספקולטיבי -32%. בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית: ארה"ב- 70%, אירופה -15%, יפן -8% אסיה ללא יפן - 7%".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חיל האוויר בכוננות שיא ואני רוכשת$$$
  מנורה.י 12/08/2016 13:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הכל חם
  סגור