שימו לב: אחרי התנודתיות החריפה בדקות הראשונות - זה האפיק שבאמת חטף חזק

למרות רף ציפיות בשמיים, קרנית פלוג בחרה לשבת על הגדר באופן מוחלט ולא להוריד את הריבית
|
(3)
תגובת השוק
אחרי ה'בילד-אפ' הגדול של הימים האחרונים (עיין ערך HSBC), בנק ישראל בוחר שלא להפחית היום את הריבית וגם לא מאותת על צעד עתידי. ההודעה היום הייתה ממש זהה להודעה מלפני חודש.
תיקון מעלה: מדד המעו"ף אמנם נפל בשניות שלאחר פרסום הריבית עד לירידה של 1.4% אבל תיקן מעלה במהירות ולבסוף סגר בירידה מזערית של 0.14%. ורק נציין כי טרם פרסום עדכון הריבית נסחר המדד בירידה של 0.9%. מדד הבנקים הגיב בראלי של ממש. טרם פרסום עדכון הריבית המדד נסחר ללא שינוי ועד הסגירה המדד ביצע מהלך עליות של 1%.
תנודתיות עם נטייה לירידות: מדד האג"ח הכללי ביצע תנודה חזקה מטה בשניות שלאחר פרסום הריבית אבל שעה לאחר מכן כבר תיקן את כל המהלך. אג"ח ממשלתי שקלי (שחר) חטף מכה וסגר בירידה של 0.5% לתשואה של 1.52%. 
 נפילה: מי שללא ספק מגיב באגרסיביות ולא רק למספק דקות זה הדולר שצולל כעת בשלב הרציף עד לירידות של 1.3% לרמה של 3.96 שקלים ( דולר רציף +0.14% דולר רציף 3.52 +0.14% דולר רציף בסיס:3.51 פתיחה:0 גבוה:3.52 נמוך:3.51 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ). טרם פרסום עדכון הריבית נסחר הדולר בירידות של 0.3% ונציין כי השער היציג של הדולר נקבע היום בירידה של 0.86% כך שמדובר בירידה של מעל 2% בדולר מאז הבוקר. האירו צולל 1%.
אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות: "בנק ישראל הפגין את עצמאותו ובחר להותיר את הריבית על כנה, למרות שהשווקים וחלק מהמשקיעים פיתחו לעצמם ציפיות לגבי הפחתת הריבית לטריטוריה שלילית והתחלה של תכנית הרחבה כמותית. חשוב כמובן לציין כי האפשרויות הנ"ל עדיין עומדות לרשות הבנק ובמידת הצורך אחת או יותר מהן יופעלו. מדיניות הבנק בעתיד הקרוב תקבע על פי ההתפתחויות בשוק המט"ח. במידה והשקל יחזור למגמת התחזקות אל מול סל המטבעות, ייתכן בהחלט שבנק ישראל יפחית את הריבית פעם נוספת ו/או יודיע על תכנית הרחבה כמותית."
בגרף, הדולר במסחר התוך יומי:
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא צריך "לשפשף את העיניים" ? (ל"ת)
  ביז-בורדל 24/03/2015 08:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  עשירית האחוז ועל זה עושים רעש מה הסיפור?לא הגזמתם?
  הכתום 23/03/2015 23:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רבותי עובדים עליכם הרי אי אפשר לקנות בזה גרעינים לשבת וזה עולה לנו מיליונים באחזקת הקיקיונים בבנק ישראל וכולה עשירית האחוז נו באמת
  סגור
 • 1.
  וכלום.נגידים אפסים כמו הריבית
  7 שנים ריבית 0 23/03/2015 19:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שחצנים יהירים ומנפחים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות