מכונת המזומנים של עזריאלי: הרוויחה אשתקד 849 מיליון שקל - כמה דיבידנד חילקה?

מניית בנק לאומי ירדה ב-6% במהלך שנת 2014 וקבוצת עזריאלי רשמה הפחתה של 57 מיליון שקל
 |  ושוק ההון | 
יובל ברונשטיין, צילום: אלי דסה
קבוצת עזריאלי, הנמצאת בשליטת משפחת עזריאלי, הציגה היום דוחות טובים לסיכום השנה החולפת: בשורה התחתונה הציגה חברת ההחזקות רווח נקי של 849 מיליון שקל חילקה ביום שני דיבידנד של 320 מליון שקל בגין התוצאות. יתרת הרווחים הניתנים לחלוקה - 10.7 מיליארד שקל!
קבוצת עזריאלי מציגה גידול של כ-4% ב-FFO בשנת 2014 שהסתכם לכ-787 מיליון שקל וגידול של כ-5% ברבעון הרביעי לשנת 2014; גידול של כ-3% ב-NOI בשנת 2014 שהסתכם לכ-1.1 מיליארד שקל וגידול של 5% ברבעון הרביעי לשנת 2014.
דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי: "הקבוצה נמצאת בעיצומה של תנופת יזמות והשקעות הן בקבוצת הקניונים והן בתחום המשרדים, כאשר פתיחת קניון רמלה ופתיחת קניון איילון המחודש בחודש האחרון הם ביטוי לכך. הקבוצה תמשיך להתמקד בפעילות הליבה, לזהות ולממש הזדמנויות, לטובת הבטחת צמיחת הקבוצה גם בשנים הבאות".
קבוצת עזריאלי מחזיקה ב-100% מחברת גרנית הכרמל, 20% מחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, 4.8% ממניות בנק לאומי ואימפריית נדל"ן מניב - בעיקר בישראל. הנדל"ן של עזריאלי כוללת 14 קניונים ומרכזים מסחריים, 10 נכסי משרדים, 9 פרויקטים בהקמה ו-6 נכסים מניבים בחו"ל.
בסיכום שנתי ההשקעה בבנק לאומי הניבה לקבוצת עזריאלי הפסד של 57 מיליון שקל בגין ירידה של 6% במניה אשתקד וההשקעה בלאומי קארד רווח של 5 מיליון שקל.
יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אנו מסכמים שנה טובה מאוד שאופיינה בפעילות ועשייה רבה. התוצאות הכספיות מציגות התייעלות משמעותית וגידול ניכר ב-NOI וב-.FFO במהלך שנת 2014 מימשה הקבוצה את יעדיה בדגש על פעילות הייזום, ההשבחה ושדרוג הנכסים הקיימים, זאת תוך  התייעלות פיננסית ומחזור חובות, הקפדה על מינוף נמוך ושמירה על איתנות פיננסית. רק לאחרונה השלימה הקבוצה את פרויקט פתיחת קניון רמלה והרחבת קניון איילון והמשיכה בשיווק מואץ של פרויקט המשרדים בחולון ובניית הפרויקטים בשרונה ובראשונים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות