הבעת אמון: S&P אישררה את דירוג האשראי של ישראל, הותירה אותו על A+

סוכנות הדירוג הותירה את דירוג האשראי של ישראל על A+ עם אופק דירוג יציב, וציינו לחיוב את ההשפעה החיובית של תגליות הגז
|
(1)
דגל ישראל
חברת דירוג האשראי הבינלאומית S&P אישררה היום את דירוג האשראי של מדינת ישראל והותירה אותו על כנו ברמה של A+ עם תחזית יציבה. בהודעה שפרסמה החברה, צוין כי אשרור הדירוג על רקע השיפור במסגרת הפיסקלית, צמיחה כלכלית יציבה והמשך הורדת יחס חוב תוצר. מדובר באשרור דירוג שני מאז הביקור השנתי של נציגי החברה בישראל שהתרחש באוגוסט 2013.

נציגי S&P מציינים לחיוב את הכלכלה המגוונת והמשגשגת של ישראל וכן את ההשפעה החיובית של תגליות הגז על פוטנציאל הצמיחה והחשבונות החיצוניים של המדינה. בנוסף, מצוין השיפור במצבה הפיסקלי של המדינה הנובע הן מהקונצנזוס בנוגע לשמירה על המסגרת הפיסקלית, צעדי המדיניות שננקטו בתקציב 2013-2014 והן בשל הגידול בתוצר הנמדד כתוצאה מהשינוי בשיטת החישוב של הלמ"ס בשילוב עם הכנסות חד-פעמיות גבוהות בשנת 2013. חברתS&P מציינת כי קיימות 2 מגבלות עיקריות לשיפור הדירוג, הסיכונים הגיאו-פוליטיים וכן המצב הפיסקלי, אף על פי שצוין כי הוא נמצא במגמת שיפור.

הגידול בתוצר לנפש המוערך על ידי S&P מציב את ישראל בקבוצת הכלכלות בעלות ההכנסה הגבוהה עם מגמת צמיחה בגבול העליון בהשוואה למדינות הייחוס שלה. חברת הדירוג צופה צמיחה ריאלית של 3.2% בשנת 2014 ו-3.4% בשנים 2015-2017, הודות להתאוששות הצפויה במדינות אליהן מייצאת ישראל.

צעדי המדיניות הפיסקלית, יחד עם תחזית הצמיחה היציבה וסביבת ריבית נמוכה מביאים לצפייה כי נטל החוב הממשלתי ותשלומי הריבית ביחס לתוצר צפויים לרדת בטווח הבינוני. ירידה כזו תתמוך בהעלאת דירוג האשראי של מדינת ישראל.
התפתחות דירוג האשראי של ישראל (מקור: משרד האוצר)
התפתחות דירוג האשראי של ישראל (מקור: משרד האוצר)
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה יגידו עכשיו נחמיה שטרסלר ומתן חודורוב
  משה 28/03/2014 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המבקרים את הממשלה הם רבים .יאיר לפיד כבר אמר אם הייתי מחלק צקים לכולם הייתי יותר פופולרי.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות