מניית היום: נופלת 12% אחרי שפרסמה תוצאות מקדימות מאכזבות ל-2013

גם בגלל היסוף בשקל: ה-EBITDA לשנת 2013 צפוי להיות נמוך מציפיות השוק בכ-2-2.5 מיליון דולר. ההכנסות יעמדו בציפיות - 114 מיליון דולר
|
(1)
ירידות

פחות מחודש לאחר שהצטרפה למדד רביעי בבורסה בת"א, מפרסמת היום (ג') חברת {באטמ תקשורת} שנסחרת גם בת"א וגם בלונדון את תוצאותיה החזויות לשנת 2013 , שלפיהן החברה צופה שרווח ה-EBITDA ( לפני , פחת ומיסים) יהיה נמוך מציפיות השוק. המניה מגיבה בנפילה של כ-12%.

החברה צופה כי בדוחות השנתיים שתפרסם ב-25 בפברואר יסתכמו הכנסותיה בהתאם לציפיותה ב-114 מיליון דולר. סכום זה משקף תוצאות טובות מהמצופה בחטיבת המכשור הרפואי של החברה והתייצבות בחטיבת התקשורת המצויה בתחילתו של תהליך התאוששות.

ברבעון הרביעי, צפויות הכנסות וחטיבה של המיכשור הרפואי לעלות ב-20% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, על רקע גידול בכל שלוש הפעילויות העסקיות המרכזיות של החטיבה, כולל את התרומה להכנסות מפעילות חטיבת הסטריליזציה שאותה התחיל לשווק מפיץ אמריקני מוביל. פעילת הדיאגנוסטיקה הציגה תוצאות טובות, כוללות אך לא מוגבלות רק למכירות הראשוניות של הקיט לאבחון מחלת האיידס (HIV), והגדילה את תרומתה להכנסות ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל ב-2012.

מנגד, חטיבת התקשורת, קיבלה הכנסות נמוכות מהמצופה מלקוחות בארה"ב ובאמריקה הלטינית ברבעון הרביעי וסבלה גם מייסוף של כ-10% בשערו של השקל כנגד הדולר בשנת 2013 לעומת 2012. מרבית הירידה בהכנסות חטיבת התקשורת קוזזו על ידי העלייה בהכנסות חטיבת המיכשור הרפואי.

הקבוצה מצפה כעת כי ה-EBITDA לשנת 2013 יהיה נמוך מציפיות השוק בכ-2-2.5 מיליון דולר.

לשנת 2014, חטיבת המיכשור הרפואי צפויה להמשיך בהתרחבות הגלובלית כשהחברה צפויה להגביר את המיקוד הן בפעילות הדיאגנוסטיקה והן בתחום הפתרונות לפסולת רפואית. הקבוצה מרחיבה את כושר הייצור על מנת לעמוד בגידול בהזמנות בתחומי הפעילות הדיאגנוסטית והסטרילית. כתוצאה מכך, החברה מצפה לשמר על המומנטום החיובי של החטיבה בשנת 2013 גם בשנת 2014, עם עלייה בהכנסות ושיפור בשולי הרווח הגולמי.

להערכת החברה חטיבת הטלקום צפויה להמשיך להיות פגיעה בשל תנאים מאקרו כלכליים, כולל המשך הייסוף בשקל. באטמ תקשורת מאמינה שהמסחר בחטיבה זו יתייצב לאחר הרבעון הראשון של 2014 ויחל בהדרגה להשתפר. ברבעון האחרון אריאל אפרתי שהצטרף לקבוצה בספטמבר 2013 כסמנכ"ל התפעול, מונה כמנהל חטיבת התקשורת והוא צפוי להוביל את האסטרטגיה החדשה שלה שהוצגה ברבעון השלישי של 2013, במסגרתה תתמקד החטיבה בלקוחות גדולים (Tier 1) כמו גם בהספקה של ציוד תקשורת מובחר ( state-of-the-art) ללקוחות הקיימים.

נזכיר כי באטמ תקשורת הצטרפה במסלול המהיר כבר ב-20 באוקטובר ל-3 מדדים בבורסה של ת"א, ת"א מאגר, ת"א טכנולוגיה, ובלוטק 50, וב-15 בדצמבר הצטרפה המניה גם למדד יתר מאגר. הצטרפותה כמניה דואלית לבורסה בת"א לוותה בעלייה של יותר מ-20% בשערה ושוויה עמד הבוקר על כ-450 מיליון שקל.

באטמ תקשורת היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח, תכנון וייצור מערכות טלקום מתקדמות, ומיכשור רפואי למעבדות. החברה פועלת בשתי חטיבות עסקיות: חטיבת מערכות הטלקום מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות מידע ותקשורת מגוונות המיועדות לתשתיות רשתות תקשורת; חטיבת המיכשור הרפואי מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מיכשור דיאגנוסטי למעבדות, וכן בפיתוח מכשור המיועד לעיקור וסילוק פסולת רפואית.

BATM נוסדה ב-1992 על ידי ד"ר צבי מרום, וכיום פועלת באמצעות משרדים בישראל, ארה"ב, אירופה, אמריקה הלטינית והמזרח הרחוק, ומעסיקה כ–700 עובדים, רובם המכריע מהנדסים ומדענים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תחזור לעצמה תוך שבוע..
  ג'וני 07/01/2014 14:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאז שנכנסה למדדים לפני כחודשיים שלושה המנייה הזאת מתנדנדת בין 90-115~
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות