תופעה: חברות ביומד קטנות מגייסות כסף בזכויות והמשקיעים חוגגים

ארבע חברות גייסו בחודש האחרון כסף באמצעות הנפקת זכויות. בשלוש מבין ההנפקות יצאו המשקיעים עם רווח נאה. ההנפקה הרביעית עדיין מתנהלת
|
(4)
שטרות אירו

סקטור הביומד חזר בתקופה האחרונה לפרוח - אך החברות הבינוניות והקטנות עדיין מתקשות לגייס כסף. לאחרונה, החלו החברות הקטנות לגייס כסף במסגרת . ארבע הנפקות בוצעו בתקופה האחרונה בקרב חברות אלו. בשלוש מתוך החברות - המשקיעים שרכשו את הזכויות הרוויחו כסף רב, ההנפקה הרביעית עדיין מתנהלת.

ארבע החברות אשר גייסו לאחרונה כסף במסגרת הנפקת זכויות הן אייסקיור מדיקל +2.89% אייסקיור מד 67.7 +2.89% אייסקיור מדיקל בסיס:65.8 פתיחה:66.7 גבוה:68 נמוך:66 תמורה:129,974 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , {אי.טי. ויו מדיקל} ו{אי.טי. ויו מדיקל}. החברה הרביעית אשר נמצאת בימים אלו בתהליך של הנפקת זכויות היא קפיטל פוינט +0.25% קפיטל פוינט 39.8 +0.25% קפיטל פוינט בסיס:39.7 פתיחה:39.7 גבוה:40.5 נמוך:40.5 תמורה:128 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: .

הנפקת הזכויות היא בעצם סוג של " הפוך". בעלי המניות של החברה נדרשים להזרים כסף לחברה על מנת לממן את פעילותה השוטפת. אם אינם מעוניינים בכך, הם יכולים למכור את הזכויות בשוק. משקיעים אשר רוצים להשתתף בהנפקת הזכויות ולא מחזיקים במניות החברה ביום הקובע - יכולים לרכוש זכויות בבורסה ולממש אותם.

חברת אי.טי ויו מדיקל העוסקת בפיתוח,יצור ושיווק מכשור רפואי בתחום הפיסיולוגיה הנשימתית גייסה בהנפקת הזכויות כ-2 מיליון שקל. במסגרת הנפקת הזכויות לבעלי המניות ניתנה האפשרות לרכוש לפי מחיר של 82 אגורות - הנחה על מחיר השוק. המניה אשר נסחרה סביב 125 אגורות זינקה בתוך זמן קצר לכ-300 אגורות והניבה למשקיעים רווח מטאורי.

רווח למשקיעים (אם כי נמוך יותר ביחס לאי.טי ויו מדיקל) סיפקה חברת ITGI אשר גייסה לאחרונה כ-3.7 מיליון שקל מבעלי המניות. החברה הציעה למשקיעים חבילה הכוללת חמש מניות במחיר של 11 אגורות והעניקה ללא תמורה ארבע כתבי אופציות. לאחר שהושלם הגיוס זינקה המניה עד למחיר של כ-15 אגורות תוך שהיא מרכזת מחזורים אדירים. משקיעים אשר השתתפו בהנפקה - יצאו מורווחים מהעסקה אם הזרימו את חלקם.

חברת נוספת אשר יצאה בהנפקת זכויות היא אייסקיור מדיקל העוסקת בפיתוח ומחקר של מיכשור רפואי לטיפול בגידולים אצל נשים.החברה הציעה לבעלי המניות שתי מניות לפי מחיר של 30 אגורות ובנוסף העניקה נוספת למשקיעים. לאחר הגיוס, המחזורים במניה עלו והמשקיעים שהשתתתפו בהנפקה הרוויחו. עם זאת, חלק ניכר מן ההתעוררות במניה נבעה ממזכר הבנות לא מחייב להשקעה בחברה על ידי קרן פונטיפקס.

החברה הרביעית אשר נמצאת היום בעיצומם של הנפקת זכויות היא חברת מדעי החיים קפיטל פוינט אשר מחזיקה במספר חברות. החברה הציעה למשקיעים לרכוש מניות לפי מחיר של 68 אגורות. בין המשקיעים אשר נכנסו למניה בהנפקת הזכויות ניתן לציין את עזריאל זולטי אשר רכש זכויות מבעל מניות אחר בחברה. המסחר בזכויות התקיים לפני מספר ימים. האם המשקיעים יראו רווח בהנפקה הנוכחית? ימים יגידו.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מימשתי את הזכויות בקפיטל פוינט
  רסן 11/03/2013 15:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מקוה למכור בשער של שלוש ספרות בקרוב.
  סגור
 • קפיטל פוינט- החלטה טובה
  משקיע 11/03/2013 21:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה מעולה במחיר מצויין, צפוי ראלי החל מיום רביעי.
  סגור
 • 2.
  גם קוך גילה את חיידק העגבת במקרה......
  חי במינוס 11/03/2013 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הברקה אחת והכסף זורם.
  סגור
 • 1.
  שימו לב לכן פייט בתקופה הקרובה (ל"ת)
  עדי 11/03/2013 13:14
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות