עליות? לא בשוק האג"ח: "הגופים הגדולים כבר מתכוננים לפדיונות שבדרך"

בני שרביט, סמנכ"ל ההשקעות של מנורה מבטחים, מתייחס להתנהגות שוק האג"ח ומסרב להצטרף לאופטימיות עם פתיחת השבוע "אי אפשר להסתמך על שוק המניות כחזאי למצב הכלכלה"
|
בני שרביט

מדדי המניות בעולם רשמו בשבוע שעבר את אחד השבועות הטובים מזה שנים ארוכות, זאת לאחר שהגיעו לתשואה שלילית של עד למעלה מ-40% מהשיאים שנרשמו בסוף השנה שעברה. בני שרביט, סמנכ"ל ההשקעות של מנורה מבטחים, מסרב להצטרף לגל האופטימיות "אי אפשר להסתמך על שוק המניות כחזאי למצב הכלכלה, אם נסתכל שלושה-ארבעה חודשים אחורה, נראה שהמעו"ף היה צמוד ל-1,110 נקודות ולגמרי לא הצביע חומרת המשבר כפי שאנחנו חווים אותה כיום".

שרביט מציין, כי קודם כל צריך לזכור שאנחנו בתוך תהליך של האטה חריפה, "ההנחה שלי היא ששוק המניות עדיין לא הגיע למצב של התחלת גל עליות ארוך. העליות בשבוע האחרון היו למרות נתוני מאקרו רעים מאוד בארה"ב ונכון שבסופו של דבר העליות יתחילו כאשר הפסימיות תהיה עדיין איתנו אבל אני לא חושב שאנחנו שם".

בעניין הבורסה הישראלית, מצב מעניין היה שבוע שעבר, כאשר גם בימים בהם נרשמו עליות שערים חדות במדדי המניות, שוק האג"ח רשם ירידות שערים חדות. שרביט התייחס לעניין ואמר, כי "הגופים הגדולים (קרנות הפנסיה, קופות הגמל וכו') כבר נערכים לפדיונות שיגיעו לאחר שיפורסמו נתוני הקופות חודש אוקטובר. הנתונים צפויים להיות גרועים ביותר, החוסכים כנראה הפסידו כחמישית מכספם, הכותרות יהיו בהתאם וגם הפדיונות".

בשל כך, אומר שרביט, "הגופים הגדולים כבר החלו להתנזל כצעד מקדים לפדיונות הצפויים ומכאן הירידות בשוק האג"ח. אין שום הסבר כלכלי להתנהגות מדד בתל-בונד ואני בטוח שמרבית מנהלי הקופות סבורים שעכשיו זה זמן לקנות ולא למכור".

כעת נסחר מדד התל-בונד 20 בירידה של 0.2% בעוד מדד המעו"ף רושם זינוק של למעלה מ-3%. התל-בונד 40 נחלש ב-0.38%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות