התפוקה האמריקנית עלתה מעבר לצפוי ברבעון האחרון, אך עדיין נמוכה מבחינה היסטורית

 | 
מאקרו אמריקני
שוק העבודה האמריקני ממשיך להציג מספרים טובים מהצפוי, זאת כאשר הערב התפרסם כי הפריון של העובדים בארה"ב עלה ברבעון השנתי בשיעור של 0.9% אל מול השנה שעברה. מדובר בתוצאה גבוהה משני הרבעונים הקודמים, אך כזו שעדיין נמוכה היסטורית בשוק האמריקני. ברבעון הראשון נרשמה עלייה בפרודוקטיביות בשיעור של 0.1%. 
מדד נוסף שפורסם היום הוא "עלות העבודה ליחידה" - מדד זה שוכר את העלויות שכר והטבות לעובדים בארה"ב והצביע על עליה בשיעור של 0.6% ברבעון השני לעומת שלושת החודשים הקודמים. 
העלייה בכח הייצור הגיעה לאור עליה בתפוקה. התפוקה עלתה בשיעור של 3.4% ברבעון השני, לעומת עלייה של 1.8% ברבעון הראשון. נתונים אלו אמורים לעניין את הבנק המרכזי האמריקני לאור הרעיון כי הם מפחיתים את הסיכוי לעלייה חדה באינפלציה בחודשים הקרובים.
בתוך כך מספר שעות העבודה עלו בשיעור שנתי של 2.5%, לעומת עלייה של 1.6% בשלושת החודשים הראשונים של השנה. נציין כי עלייה זו אינה מפתיעה לאור הקושי של המעסיקים האמריקנים למצוא עובדים חדשים. אתמול, דווח כי כמות המשרות הפתוחות בארה"ב עלה מעל ל-6 מיליון, שיא שלא נרשם כמותו מאז שנת 2001. 
הממוצע שלאחר מלחמת העולם השנייה ועד היום מצביע על עלייה של 2.1% בשנה בתפוקה האמריקנית. האם כי הקצב הנוכחי נמוך מכך ועומד על 1.2% לשנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה