הושגה ארכה: עובדים זרים יועסקו בענף הבנייה גם בשנת 2010, בוטל ההיטל הכספי

בוטל היטל כספי של 2000 שקלים לחודש על העסקת עובדים פלשתינאים. אושרה העסקת עובדים זרים בענף הבנייה גם בשנת 2010
 | 
ניסים בובליל
נשיא התאחדות הקבלנים, ניסים בובליל, הודיע בכנס השנתי של התאחדות הקבלנים באילת כי בעקבות פעילותו במסגרת לשכת התאום של הארגונים הכלכליים בוטל ההיטל על העסקת עובדים פלשתינאים שהוטל במסגרת חוק ההסדרים בהיקף של כ- 2000 שקלים לעובד לחודש.

נזכיר כי, בחוק ההסדרים הוחלט כי מעסיקים שיעסיקו עובדים פלשתינאים ישלמו היטלים ואגרות בדומה להיטלים בהעסקת עובדים זרים. זאת על אף העובדה שעובדים פלשתינאים הינם חלק מהסכם העבודה הקיבוצי בענף והם מקבלים שכר זהה לשכר של עובדים ישראלים, אומרים בהתאחדות הקבלנים ().

"בעקבות פעילות ההתאחדות הוחלט לבטל את ההיטל שמשמעותו היתה חיסול העסקת העובדים הפלשתינאים בענף", מסר בובליל. בישראל מועסקים כיום כ- 16,000 עובדים פלשתינאים.

בנוסף, הודיע ניסים בובליל על שינוי בהחלטת הממשלה בנוגע להעסקת עובדים זרים. על פי הסכם חתום בין התאחדות הקבלנים והממשלה מלפני מספר שנים, החל משנת 2010 לא תותר העסקת עובדים זרים בענף הבנייה בישראל.

אמש, התקבלה החלטה שעד אוקטובר 2010 תותר העסקתם של 8000 עובדים זרים, ולאחר מכן ירד המספר בהדרגתיות ל- 5000 עובדים. בובליל ציין כי "מדובר בבשורה חשובה לקבלנים, כי על אף פעילות נמרצת בשיתוף עם הסתדרות עובדי הבניין והעץ להכשרת עובדים ישראלים לענף הרי שקיים מחסור חמור בעובדים מקצועיים ונדרש עוד זמן רב להכשרה של עובדים ישראלים נוספים".

הכנס השנתי של התאחדות הקבלנים נפתח אתמול במלון הילטון מלכת שבא באילת בסימן 60 שנה להתאחדות הקבלנים. בכנס ישתתפו גם המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, שר השיכון, אריאל אטיאס, ויו"ר האופוזיציה, ציפי לבני.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה