וול סטריט: המסחר ייפתח בהמשך לעליות החדות מסוף השבוע

היום יפורסם התקציב של הממשל האמריקאי; החוזים העתידיים על המדדים עולים 0.5%
|
וול סטריט, צילום: Istock
שבוע המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח בהמשך לעליות החדות שנרשמו ביום המסחר האחרון, כאשר מדד הנאסד"ק עלה 1.8% לשיא כל הזמנים ומדד S&P500 עלה 1.7%. ברקע, החוזים העתידיים מטפסים על המדדים המובילים נסחרים בעלייה של כ-0.5% ומרמזים על פתיחה חיובית.
העליות בשווקים הגיעו ברקע לדו"ח התעסוקה האמריקני לחודש פברואר שהצביע על תוספת של 313 אלף משרות - הרבה מעל הצפי המוקדם. הנתון המשמעותי היה השכר השעתי שהראה עלייה נמוכה מהצפי ונתון ינואר עודכן גם כן (עלייה של 2.6% לעומת 2.9% בקריאה הראשונה). בכך פחתו הסיבות לפד' לנקוט במדיניות אגרסיבית יותר.
בתוך כך, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הטיל מיסוי על ייבוא של פלדה ואלומיניום לארה"ב בשיעור של 25% ו-10% בהתאמה, אך החריג מהמס את המדינות השכנות קנדה ומקסיקו. 
דו"ח התעסוקה של חודש פברואר הראה על תוספת גדולה של 313 אלף מקומות עבודה. ההערכות המוקדמות היו לתוספת של 205 אלף מקומות והרף הגבוה של התחזיות 230 אלף, היה נמוך בהרבה מהנתון בפועל. בנוסף, נתון חודש ינואר עודכן מעלה מ-200 אלף במקור ל-239 אלף.
למרות העלייה החדשה של מספר המשרות, השכר לשעת עבודה עלה 0.1% בלבד וקצב עלייתו, הנמדד 12 חודשים אחורנית, עמד על 2.6% בלבד, בהשוואה להערכות . מוקדמות גבוהות יותר (+2.8%) ונמוך מהתוצאה של החודש הקודם (+2.9%). בד בבד, נותר שיעור הבלתי מועסקים 4.1% מכוח העבודה האזרחי, קצת מעל ההערכות המוקדמות (4.1%), אך עדיין נתון המצביע על תעסוקה מלאה לכל דבר ועניין.
רונן מנחם, מזרחי טפחות: "עליית המשרות המרשימה, יחד עם העלייה הצנועה יותר של השכר והמשך שיעור האבטלה הנמוך, לא אמורים לגרום לפד' לאמץ דווקא כעת מדיניות מוניטרית אגרסיבית יותר. הוא יצטרך לבחון את האינדיקציות השונות לקצב האינפלציה, שרובן עדיין פושרות ואינן מעידות על התחממות כלשהי. כך, מדד המחירים של הוצאות משקי הבית עלה 1.7% ב-12 החודשים האחרונים. מדד הליבה, ,שהפד' מחשיב למדד האינפלציה הטוב ביותר, עלה 1.5% בלבד בתקופה זו. מנגד, דו"ח התעסוקה האחרון הצביע על היעדר עודף היצע בשוק העבודה. לפי התוצאות יש עוד מקום לתוספות גדולות רבות של מקומות עבודה בהמשך. בסיכום שני הגורמים, נראה כי הריבית תעלה החודש ל-1.5%-1.7%. התרחיש הבסיסי נותר לעת עתה 3 העלאות ריבית השנה".
מאקרו
היום נזכה לראות אינדיקציה ראשונה להורדת המס שהשית הנשיא טראמפ עם פרסום התקציב של הממשל האמריקאי כאשר לפי התחזיות זה אמור להראות על גרעון של 216 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות