הדולר היציג נסגר ללא שינוי: נופל בעולם מול האירו, הסוחרים ממתינים לפישר

בעולם עבר הדולר לירידה של 0.43% לרמה של 1.48 דולרים לאירו והיין היפני מתחזק ב-0.74% לרמה של 90.63 יין לדולר
|
הדולר היציג נסגר ללא שינוי: נופל בעולם מול האירו, הסוחרים ממתינים לפישר

הדולר היציג שמר על יציבות בארץ, בשעה שבעולם שינה המטבע האמריקני כיוון וחזר לאבד גובה מול המטבעות המרכזיים, לאחר שבבוקר רשם התחזקות קלה.

בארץ נקבע השער היציג ברמה של 3.733 שקלים והאירו רשם ירידה של 0.05% לרמה של 5.515 שקלים. בעולם עבר הדולר לירידה של 0.43% לרמה של 1.48 דולרים לאירו והיין היפני מתחזק ב-0.74% לרמה של 90.63 יין לדולר.

בזירת המאקרו בארה"ב: נתון תביעות האבטלה הראשונות בארצות הברית המשיך להציג נתונים מעודדים והצביע על שיפור בשוק העבודה בכלכלה הגדולה בעולם, כך על פי נתוני משרד העבודה האמריקני שדיווח היום על ירידה במספר התביעות הראשונות לשבוע שהסתיים ב-19 לחודש ספטמבר. הנתון שפורסם לפני זמן קצר הצביע על ירידה של 21,000 במספר התביעות ל-530 אלף לעומת הערכות קונצנזוס האנליסטים שצפו לעלייה לכ-550 אלף תביעות ראשונות.

באסיה דווח היום כי היצוא של יפן, הכלכלה השניה בגודלה בעולם, ממשיך להתכווץ. בחודש אוגוסט נרשמה נסיגה נוספת, 11 ברציפות, ביצוא היפני, הפעם בשיעור של 36% לעומת חודש אוגוסט 2008. לעומת חודש יולי נרשמה ירידה של 0.7% ביצוא של יפן, על רקע המשך הירידה בביקושים בשווקי היעד העיקריים בצפון אמריקה ואירופה.

"גם עם כל תוכניות התמריצים מסביב לעולם, ההתאוששות ביצוא נותרה מאוד מאוד איטית. למרות סימני ההתאוששות בכלכלה העולמית, הדרישה האמיתית למוצרים נותרה נמוכה", אמר לבלומברג סאיג'י סיראישי, כלכלן בטוקיו.

בארה"ב, כאמור, הודעת הריבית של הפדרל ריזרב ריכזה אתמול (ד') את מרבית תשומת ליבם של משקיעים וול סטריט. הכלכלנים בארה"ב קלעו בתחזיות והפד אכן ימשיך לשמור על רמת הריבית הנמוכה באזור ה-0-0.25%. מלבד זאת, ציבור המשקיעים מפנה תשומת לב גדולה עוד יותר למה שנאמר בין השורות בנוגע למצב הכלכלה הגדולה בעולם.

רונן מנחם, מנהל היחידה לאסטרטגיה והשקעות בנק מזרחי טפחות אומר בתגובה להודעת הריבית האמריקאית כי "בהתייחס לפעילות הכלכלית, ניכר שיפור בהשוואה להודעה הקודמת, שנמסרה ב-12 באוגוסט. אז דובר על בלימת ההאטה ואילו כעת מדובר על תפנית חיובית. כמו כן מופיע לראשונה אזכור להתרחבות הפעילות בבנייה למגורים ? נקודה חשובה מאוד". לכתבה על הודעת הפד והתגובות

בארץ צפוי היום הנגיד פישר, ככל הנראה, לשמור על הריבית ללא שינוי על רקי ירידה בציפיות האינפלציה בשבועות האחרונים וצפי למדדים נמוכים בחודשים הקרובים. מרבית כלכלני המאקרו במשק מעריכים כי הפעם יעדיף פישר שלא להעלות את הריבית ולהשאירה על 0.75% אם כי קיימת סבירות שהריבית תעלה שוב ב-0.25% על רקע השיפור במצב המשק והקפיצה בקצב האינפלציה בחודשים האחרונים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות