פתיחה ברגל ימין: הציבור חוזר לבורסה עם גיוסים מרשימים בסיכום חודש ינואר

שלושת החודשים האחרונים של השנה החולפת הסתיימו בפדיונות אך בסיכום חודש ינואר בתעשיית הקרנות מסתמנת שינוי מגמה
 | 
זרימת הכסף
בסיכום חודש ינואר רשמו המדדים המובילים בוול סטריט תשואה חיובית של עד 4.3% מה שלא השפיע במיוחד על המדדים בבורסה המקומית שרשמו תשואות מעורבות כאשר מדד המעו"ף נפל בשיעור חד של 4.2% בעוד מדד ת"א 75 הוסיף 2.2%. עם זאת, בסיכום החודש אפשר להגיד שבכל הנוגע לקרנות הנאמנות השנה הנוכחית נפתחה בצורה מצויינת.
לאחר שבשלושת החודשים האחרונים של השנה החולפת נרשמו פדיונות גבוהים בתעשיית הקרנות ובסיכום שנת 2016 כולה נרשמו פדיונות של כ-11.3 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות, כעת המגמה השתנתה ונראה כי הציבור פותח את השנה עם גישה אופטימית בשוק המקומי. בסיכום חודש ינואר נרשמו גיוסים נאים של כ-1.5 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות), זאת למרות העובדה כי בשבוע החולף נרשמה נסיגה משמעותית בגיוסים שרשמו הקרנות המסורתיות בשבועות קודם לכן. 
בסיכום חודש ינואר, בדומה לשאר השבועות הקודמים החודש, קרנות אג"ח כללי ניצבת בראש טבלת הקרנות המגייסות עם גיוס מרשים של כ-2.1 מיליארד שקל (עלייה של יותר ממיליארד שקל מחודש קודם), זאת לנוכח העובדה כי גם מדד האג"ח הכללי סיכם את החודש בתשואה חיובית צנועה של כ-0.1%.
הקרנות המנייתיות ממשיכות את קצב הגיוסים הנאה שנרשם בשנה שעברה (קרוב ל-2.5 מיליארד שקל) וניצבות במקום השני בטבלת הקרנות המגייסות עם גיוס של כ-965 מיליון שקל, המתחלקים לגיוסים של כ-465 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ, כ-225 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ-275 מיליון שקל בקרנות מניות חו"ל.
תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה גיוסים של כ-805 מיליון שקל בסיכום חודש ינואר, המתחלקים לגיוס של 1.8 מיליארד שקל בקרנות המנוהלות ומנגד, פדיונות של כ-730 מיליון שקל בקרנות הכספיות וכ-265 מיליון שקל בקרנות המחקו. כך עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.
אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את החודש במגמה חיובית, זאת כאשר מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו החודש תשואה חיובית נאה של עד 0.85%. בעקבות המומנטום החיובי שנוצר בשוק האג"ח, קרנות האג"ח קונצרני גייסו סכום הנאמד בכ-640 מיליון שקל. בסיכום השנה החולפת גייסו קרנות אג"ח חברות סכום מרשים של כמעט 3 מיליארד שקל.
אגרות החוב הממשלתיות רשמו החודש ירידות שערים - מדד ממשלתי כללי רשם החודש ירידה מתונה של 0.2%. בהמשך לעליית התשואות שנרשמה באגרות החוב הממשלתיות, קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה נשמר מחודש שעבר והגיע לסכום של כ-1.24 מיליארד שקל. 
בגזרת האפיק השקלי נרשמה עלייה בקצב הפדיונות בקרנות הכספיות מחודש קודם לסכום של כ-730 מיליון שקל החודש. הקרנות השקליות רשמו החודש פדיונות של כ-800 מיליון שקל, ירידה קלה בקצב הפדיונות מחודש דצמבר. גם קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות המסתכמים לכ-200 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות