מחפשים לגוון את התיק? באגוד ממליצים על האג"חים של HPT

 | 
באפיק הסולידי
בבנק אגוד מתחילים לסקר את קרן ריט HPT בהמלצת קניה של סדרות האג"ח של החברה. האנליסט בני דקל מאגוד ברוקראז', כותב על החברה HOSPITALITY PROPERTIES TRUST אותה החל לסקר כי "קרן ריט מחזיקה ומנהלת 305 בתי מלון הכוללים 46,347 חדרים ו-198 מרכזי שרות (Travel centers) המצויים ב- 45 מדינות בארה"ב, קנדה ופורטו ריקו. בשנת 2015 הכנסות החברה הסתכמו בכ-1.92 מיליארד דולר כאשר שווי השוק של החברה עומד כיום על כ-5.1 מיליארד דולר. לחברה היום 9 סדרות אג"ח בהיקף של 3.2 מיליארד דולר המדורגות –BBB על ידי חברת S&P ו- Baa2 על ידי חברת Moody's".
דקל כותב כי האג"ח אטרקטיבי משום ש"בשונה מקרנות ריט המנהלות בתי מלון, הניהול בפועל של בתי המלון אינו מבוצע על ידי החברה אלא על ידי חברות ניהול בתי מלון. כך, שהסכמי ניהול בתי המלון של החברה עם חברות הניהול כוללים מרכיב מינימום של הכנסות שכירות בתוספת להכנסה נוספת התלויה ברווחיות ניהול בית המלון. האורך הממוצע של החוזים כיום בחברה הוא 15 שנה, כך שלמעשה ניתן להתייחס לבתי המלון כנכסים מניבים. עובדה זו מהווה יתרון לחברה המאפשר לה למתן את תנודתיות ההכנסות בהפעלת בתי מלון, דבר שהוכח במהלך משבר 2009. בנוסף, החוזים מובטחים ברובם על ידי פיקדונות או בטחונות אחרים".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
עוד מציין דקל כי "החברה אינה משערכת את נכסיה, פועל יוצא מכך שהנכסים המוצגים במאזן מוצגים בשווי מופחת שאינו תואם את שווי השוק. כך, שווי הנכסים במאזן החברה עומד על כ- 6,161 מיליון דולר, בעוד נכסים אלו נרכשו בכ- 8,597 מיליון דולר. לאור עליית ההכנסות ניתן להעריך כי שווי השוק של הנכסים מסתכם בכ-10 מיליארד דולר. כשבוחנים את יחס היקף החוב ברוטו לנכסים במחיר עלות מקבלים כי יחס זה עומד נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016 על 34.6% בלבד".
דקל מסכם כי הוא "מוצא את ההשקעה באגרות החוב של החברה כהשקעה אטרקטיבית ביחס לתשואה מול הסיכון ומול דירוג האשראי. למרות היות החברה קרן ריט, נכסיה אינם משוערכים ולפיכך אינם חשופים לעליית תשואות ומכאן יתרונה הגדול. כמו כן, הנהלתה לא מפחדת מדילול ולכן מבצעת, בהתאם לצורך, גיוסי הון כדאי לשפר את המאזן לטובת בעלי החוב ועל חשבון בעלי המניות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה