המפקחת בר על ה-Brexit: "הבנקים הישראלים נערכו למשבר"

גלי ההדף מיציאתה של בריטניה את האיחוד הורגשו בראש ובראשונה בבנקים עם צניחה של מדד הבנקים אתמול ב-4%. המפקחת על הבנקים בטוחה בעמידות הבנקים בישראל
 |  (1)
חדוה בר, צילום: גלית סברו
יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי גררה גלי הדף שהורגשו בתל אביב בעיקר במניות הבנקים, כאשר מדד הבנקים צלל אתמול 4% במסחר. בכנס 'יוזמות להגברת התחרות בשרותים הבנקאים והפיננסים בישראל' שנערך בבורסה בתל אביב ביוזמת משרד עוה"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות', המפקחת על הבנקים חדוה בר אמרה כי הבנקים הישראלים חזקים וערוכים למשבר.
"הימים האחרונים וההחלטה במשאל העם בבריטניה הזכירו לנו שקיימים סיכונים בסביבת הפעילות. זה מדגיש לכולנו שהחשיבות של יציבות פיננסית היא עליונה. הבנקים בישראל הם חזקים, בעלי הון ונזילות גבוהים והם נערכו לאירוע הזה מראש. יחד עם זאת אנחנו צריכים להיות כל הזמן ערוכים לסיכונים שעלולים להתרחש מכיוונים שונים. עלינו לזכור זאת גם כאשר אנו מקדמים צעדים תשתיתיים להגברת התחרות בתחומי הבנקאות. חלק מהיוזמות לשמירה על היציבות התגבשו במסגרת הועדה לקידום התחרות בבנקים. אנו מקדמים היום המון יוזמות שישנו את הבנקאות בועלם הפיננסי. אם יש משהו שישנה א תהבנקאות בעולם הפיננסי זה נושא החדשנות. יש פה בנוסף הליכי התייעלות מאחר והמערכת הבנקאית בישראל אינה יעילה, אנו מדברים על שינויי תשתיות שיקלו על השחקנים החדשים, על הפרטתחברות כרטיסי האשראי, מתווה לבנקים חדשים ועוד".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"גם כשאנו מגיברים את התחרות נושא היציבות הוא חשוב ביותר. אנו רוצים לאפשר למשקי הבית ליהנות משרותים טובים יותר בזכות הטכנולוגיה. אנו מדברים כמובן על מחירים תחרותיים. אנו רוצים להציב ומודל עסקי בנקאי שתותאם לסביבה המשתנה. בוספו של דבר בנקאות היא המשק, היא הלב".
"השאלה ששואלים אותנו כל הזמן אם יש תחרות בנקים, והשאלה היא איפה אנו נמצאים על הסקאלה שקוראים לה תחרות. אנו רואים תחרות גבוהה במשכנתאות ב-25 שנה שאני זוכרת בבנקאות, יש סגמנטים שהתחרות גברה בהם אך יש מקום לשיפור, אם זה משקי הבית, המרווחים באשראי למשקי הבית, עסקים קטנים ועולם הסליקה - כאן יש מקום להגביר תחרות".
בנוגע לחסמי הכניסה אמרה בר כי אלו ירדו ובשיחות שערכה עם קרן המטבע עולה כי הלימות ההון הדרושה בישראל הינה גבוהה יותר.
הדברים נאמרו בכנס 'יוזמות להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים והפיננסיים בישראל' של משרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות' ופירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte ישראל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בלה הלה בלה , מחירי הדירות פי 3 מערך ריאלי ,והאישה הזאת
  בא 27/06/2016 10:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא עושה כלום בקשר לזה ,ומתייחסת לזה כמובן מאליו , לאומת זאת היא דואגת מאוד למנהלי הבנקים שעלולים ליפרוש ,שזה משהו כמו 200 יצורים , אז כנראה שהיא גם יצור .
  סגור