הלמן-אלדובי בסקירה שבועית: איפה ממליצים להגדיל חשיפה?

בבית ההשקעות מספקים תחזית לגבי עדכון הריבית של הפד', ומתייחסים גם לשער הדולר הנמוך
 | 
תיק ההשקעות
בית ההשקעות הלמן-אלדובי פרסם את סקירתו השבועית, תוך המלצות על ביצועי שינויים בתיק ההשקעות של לקוחותיו. בהסתכלות קדימה, מאמינים בבית ההשקעות כי ביום רביעי הקרוב, יותיר הפד' את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.5%, זאת לאור חולשה מסוימת בנתוני הנדל"ן, האינפלציה והצריכה שהתפרסמו לאחרונה.
הציפייה להותרת הריבית על כנה מגיעה על רקע פרסומם של מס' נתונים כלכליים אודות שוק הנדל"ן בארה"ב, אשר הצביעו על חולשה מסוימת בשוק זה: היתרי בנייה ירדו בחודש מארס ב-7.7% כשבמקביל התחלות בניית בתים ירדו גם כן בכ-8.8%. מנגד, מכירות בתים קיימים איזנו מעט את הנתונים החלשים עם עלייה של 5.1% בחודש מרץ.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מבית ההשקעות נמסר כי "אנו ממשיכים להעדיף את השוק האמריקאי וממליצים להגדיל חשיפה לשוק זה על חשבון אירופה, זאת מאחר ואנו מעריכים כי צעדי הבנק המרכזי לא ירימו את השוק האירופאי בטווח הקצר". כמו כן, נכתב כי "ניתן להגדיל מעט את החשיפה לשווקים המתעוררים במידה והדולר יוסיף להיחלש מול המטבעות באותן מדינות".
"באפיק האג"חי, אנו מחזיקים בהמלצתנו על העדפה לאפיק הצמוד על חשבון האפיק השקלי, כאשר בשלב זה מומלץ להיצמד לאפיק הממשלתי הצמוד ע"ח האפיק הקונצרני, זאת לאור מדדים חיוביים הצפויים בחודשים הקרובים ועלייה במחירי הסחורות בעולם וכתוצאה מכך גם בסביבת האינפלציה המקומית".
מבחינת מט"ח, לאחר שבנק ישראל בחר שוב להשאיר את הריבית ללא שינוי, מעריכים בבית ההשקעות כי במידה והשקל יוסיף להתחזק מול הדולר, ונתוני המאקרו יפתיעו לשלילה, "יתכן והרחבה מוניטרית תחזור לשיח הציבורי בחודשים הבאים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה