"השוק מעניש את גזית גלוב יתר על המידה - נסחרת 20% מתחת לשווי נכסיה"

לדברי בן נובו שלם מאפסילון, הנהלת החברה נחושה להוריד את המינוף, ומעריך כי בארסנל של גזית גלוב ישנם מספיק כלים לעשות כך
|
חיים כצמן, צילום: יח"צ
גזית גלוב דיווחה היום (ג') כי חיים כצמן מימש אתמול מניות של החברה הבת אקוויטי וואן בהיקף 691 אלף דולר. כצמן מחזיק כעת 0.07% בלבד מהון המניות של החברה הבת. בתוך כך נודע כי כצמן הגיע ארצה לשכנע את המוסדיים בדבר כדאיות ההשקעה בגזית גלוב, וזאת לאחר שהמניה צנחה ב-12 החודשים האחרונים בכ-40% לשפל של 5 שנים.
מניית גזית גלוב 0% גזית גלוב 3,495 0% גזית גלוב בסיס:3,495 פתיחה:3,519 גבוה:3,519 נמוך:3,465 תמורה:8,189,426 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: קופצת כעת בתל אביב בכ-6% במחזור של 21 מיליון שקל- פי 2 לעומת המחזור היומי הממוצע בחודש האחרון.
הסיבות העיקריות לירידה במניה טמונות בהשקעה לא מוצלחת בקבוצת דורי שגרמה להפסד עתק ופגיעה באמון מצד המשקיעים. בנוסף לגזית גלוב חשיפה גבוהה לאירו ולדולר הקנדי שפגעו בהון העצמי של החברה. ב-9 החודשים הראשונים של 2015 החברה הציגה קיטון של כ-1.46 מיליארד שקל בהון העצמי, וכתוצה מכך רמת המינוף עלתה. 
בן נובו שלם מאפסילון מסביר בשיחה עם Bizportal, כי "החברה גייסה 600 מיליון שקל ומכרה מניות של אקויטי וואן ו-FCR בהיקף 800 מיליון שקל. למעשה זו הפעם ראשונה שגזית גלוב ירדה להחזקה של מתחת ל-40% באחזקות הצפון אמריקאיות".
"נסחרת 20% מתחת לשווי אחזקותיה"
נובו שלם סבור כי הנהלת החברה נחושה להוריד את המינוף, ומעריך כי בארסנל של גזית גלוב ישנם מספיק כלים על מנת לבצע את המהלכים. "אם החברה תצליח לבצע מספר מהלכים האפשריים על מנת להקטין את רמת המינוף, לקבל רמת דירוג בינלאומית ולהגדיל את הרכיב של הנדל"ן הפרטי, בעוד כשנתיים-שלוש גזית גלוב תהיה חברה הרבה יותר חזקה ומעניינת. למרות שעד להגשמת החזון החדש של גזית גלוב הדרך עוד ארוכה גם בהתבסס על התמחור הנוכחי המנייה זולה ולערכתנו השוק מעניש את החברה יתר על המידה".
"לאחר הגיוס ההון העצמי המיוחס לבעל המניות של החברה יעמוד על 7.7 מיליארד שקל בזמן שהחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-6 מיליארד שקל, מכפיל הון של 0.8 בלבד. החברה נסחרת כ-20% מתחת לשווי של האחזקות הסחירות שבבעלותה. בהתבסס על התמחור הנוכחי, להערכתי המניה מתחילה להיות מעניינת להשקעה והתמחור הנוכחי נראה כנקודת כניסה מאוד נוחה", סיכם נובו שלם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות