גם החודש: קופות הגמל הציגו תשואה שלילית בפברואר

פתיחת שנה חלשה מאוד לחוסכים: על פי מיטב דש קופות הגמל רשמו ירידות של כ-2.1% מתחילת השנה
 | 
שוב ירידות
חודשיים לאחר פתיחת השנה הצורמת בשווקים, ורגע לפני כניסת ת"א 25 לטריטוריה דובית, המדדים המובילים בבורסה סגרו חודש במגמה מעורבת, כאשר מדד ת"א 25 ירד ב-2.6% ומנגד מדד ת"א 75 עלה ב-0.3%. עם זאת, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות יציגו בפברואר (ברוטו) משוקללת שלילית של 0.7%, כך לפי כלכלני מיטב-דש. זו מייצגת גם את התמונה בתעשייה כולה, כאשר טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע בין תשואה אפסית או חיובית זעירה לבין תשואה שלילית של 1.1%.
ירידות השערים באפיק המנייתי בחו"ל ובישראל והחלשות המט"ח (בעיקר הדולר והאירו) פעלו כגורם שלילי לתשואות הקופות החודש. מנגד, עליות השערים באג"ח הממשלתי (הצמוד והשקלי), בעיקר הארוכות, פעלו כגורם ממתן.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
לפי מיטב-דש, נקודת האור היחידה הייתה זו של ממשלתיות. מדד אגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד עלה בשיעור של 1.3%. האג"חים לטווח של 2-0 שנים נותרו ללא שינוי, האג"חים לטווח של 2-5 שנים עלו ב-0.2%, והאג"חים לטווח של 10 5 שנים עלו ב-1.4%.
נציין כי בסך הכל, על פי הערכת בית ההשקעות מיטב דש, מתחילת השנה נרשמה תשואה משוקללת שלילית של כ-2.1% בקופות הגמל, וזאת כאשר מדד ה-S&P500 ירד בכ-5% ומדד המעו"ף ירד בשיעור דומה. למעשה, מתחילת השנה באגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה חיובית של 1.7%, אגרות החוב הצמודות עלו ב-2.2% והשקליות עלו ב-1.6% ומנגד אגרות החוב הקונצרניות רשמו ירידות כאשר מדד תל בונד 20 ירד ב-0.8%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה