לאומי בוחן המרת זכויות עובדים - בהיקף 1.15 מיליארד שקל

 | 
בנק לאומי, צילום: Bizportal
סביבת הריבית הנמוכה מזה זמן הביא את בנק לאומי לבחון המרת זכויות עובדים בהיקף שך 1.15 מיליארד שקל, וזאת על מנת לעמוד ביעד הלימות ההון הרגולטורי כפי שנקבע בהתאם להוראות בזל 3. לאומי דיווח היום על קיום מגעים עם נציגות העובדים, וזאת על מנת לבחון את האפשרות להנפיק מניות לעובדים תמורת ויתור הזכויות הרשומות בבנק באותו סכום. 
הרקע למהלך: בנק ישראל קבע כי הבנקים יעמדו ביעד הלימות הון של עד 10.3% ב-1 לינואר 2017, וזאת בהתאם להנחיות בזל 3. יישום התקן החשבונאי החדש לטיפול בזכויות עובדים מהווה גורם משפיע באופן מהותי ביותר על ההון עצמי (רובד 1) של הבנק, וזאת בעיקר בשל העובדה שמדידת ההתחייבות הינה בהתאם לריביות השוק. בלאומי מסבירים כי עקומי ריבית אלו נמצאים כיום ברמות שפל היסטורי והינם בעלי רמת תנודתיות גבוהה - שתי סיבות שגורמות להשפעה מהותית על הלימות הון הבנק.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מאיר סלייטר מירושלים ברוקראז' הוריד את מחיר היעד למניית לאומי ברקע למהלך: "למהלך של הבנק יש צד חיובי של שיפור הלימות ההון והקטנת התנודתיות שלה, ומהצד השני, השפעה שלילית של דילול לא קטן של 6% לבעלי המניות של הבנק וסיכון ללחץ מסחרי שלילי. לאור הדילול הצפוי לבעלי המניות, אנו מורידים את מחיר היעד ללאומי מ-16 שקל ל-15 שקל. יחד עם זאת, עקב הירידות במניה בחצי השנה האחרונה, נוצר פער משמעותי לעומת שווי השוק ולכן אנו מעלים את ההמלצה למניית בנק לאומי לתשואת יתר. הגישה האקטיבית והיצירתית של הנהלת לאומי בנוגע לסוגיה המהותית של ההון צפויה להעביר את הבנק למתווה פעילות עם אופי של צמיחה במקום מתווה שמוכתב להשגת יעדים רגולטוריים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה