קבוצת דלק עברה לרווח של 22 מיליון שקל ברבעון השני

החברה עברה לרווח של 60 מיליון שקל כתוצאה מפעילות הפקת נפט ברבעון השני
|
(1)
אסי ברטפלד, צילום: יונתן בלום

יום לאחר גילוי הגז במצרים פורסמו היום דו"חות קבוצת דלק ולא כללו התיחסות לגילוי הגז של ענקית האנרגיה האיטלקית. בשורה התחתונה, החברה עברה לרווח ותחלק דיבידנד של 120 מיליון שקל. במהלך הרבעון חתמה החברה על העסקה למכירת הפניקס לקבוצת פוסון הסינית, בפרמייה של 38% מעל מחיר השוק - מה שצפוי להכניס לקופת החברה 1.8 מיליארד שקל. 

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של הקבוצה, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם בתום הרבעון השני ב-22 מיליון שקל, לעומת הפסד של 600 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, ברבעון הראשון של השנה החברה רשמה רווח של 22 מיליון שקל. הרווח הנקי בחציון הראשון הסתכם בכ-232 מיליון שקל, לעומת הפסד של 795 ברבעון המקביל. עיקר העלייה מיוחסת לשיפור בתוצאות הפעילות של החברה וכן מירידה בהוצאות המימון.

פעילות הדלקים בישראל רשמה עלייה ל-40 מיליון שקל, לעומת 29 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. פעילות חיפוש והפקת נפט רשמה רווח של 60 מיליון שקל, לעומת הפסד של 13 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

הרווח הגולמי של הקבוצה טיפס ברבעון ל-456 מיליון שקל - עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי זינק ב-69% ל-274 מיליון שקל ברבעון השני. את החציון הראשון של השנה סיכמה הקבוצה עם עלייה של 29% ל-506 מיליון שקל. במהלך החציון המשיכה דלק להתמקד בתחום האנרגיה והשלימה מימוש נוסף של אחזקותיה בדלק US בתמורה ל-114 מיליון דולר - מה שתרם לחברה רווח של 96 מיליון שקל במחצית השנה.

בתוך כך, עידן ואלס, ימינו של יצחק תשובה בעל השליטה, מונה לתפקיד משנה למנכ"ל החברה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שישמרו את המזומנים שלהם, הם יזדקקו להם
  תמר בן יואש 31/08/2015 10:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מישהו מריח שתשובה הולך לעוד תספורת?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות