מכירת כלל ביטוח: אלשטיין זועם על טרי, הנאמן מטעם האוצר

אלשטיין: "בלתי מתקבל על הדעת שיועץ משפטי של ועדת הביקורת של אי.די.בי משמש גם כיועץ משפטי שלך"
 | 
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ
סאגת מכירת כלל ביטוח לא נגמרת: לאחר שדירקטוריון אי.די.בי דחה פעם נוספת את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת השליטה ב-כלל ביטוח, ולאחר שהנאמן מטעם האוצר, משה טרי, קבל על ההחלטה בטענה כי היא "לא מנומקת" - יו"ר אי.די.בי אדוארד אלשטיין עונה כעת לטרי, ויש לו בטן מלאה לגבי הליך המכירה.
לטענת אלשטיין, בישיבה שהתקיימה בנושא בהשתתפות הדירקטוריון, ההנהלה, יועצים משפטיים ונציג בתי השקעות, הוחלט פה אחד כי האינטרס של אי.די.בי הוא לדחות את מועד הגשת ההצעות הבלתי מחייבות עד ל-18 באוגוסט. כעת, במכתב ששלח אלשטיין לטרי זעם הראשון על כך שניתנה הארכה "מיוחדת וספציפית למציע פוטנציאלי אחד" - קבוצת לג'נד, וזאת מבלי ליידע את שאר המציעים הפוטנציאלים. 
"זה לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת להעניק ארכות מיוחדות, או כל סוג אחר של העדפה למציע פוטנציאלי מסוים. העדפה כאמור עשויה להזיק לכל הליך המכירה, ועלולה לגרום לאי.די.בי לקבל הצעות אשר תהיינה נמוכות מההצעות הפוטנציאליות אשר היא יכולה אחרת לקבל", כתב אלשטיין.
למשנתו, נכון יהיה לתת זמן נוסף למשתתפים על מנת לאפשר להם להגיש הצעות בלתי מחייבות כאשר ברשותם מידע נוסף, שבשלב זה אינו זמין בשל מגבלות רגולטוריות, על הליך המכירה. 
אלשטיין זועם על הרכב מקבלי ההחלטות המעורבים בהליך המכירה: "בלתי מתקבל על הדעת שיועץ משפטי של ועדת הביקורת של אי.די.בי משמש גם כיועץ משפטי שלך, כאשר מצד אחד, חברי ועדת הביקורת הצביעו בדירקטוריון החברה לאשר את ההחלטה לדחות את לוח הזמנים להגשת הצעות בלתי מחייבות, ומצד שני אתה שולח מכתב לדירקטוריון בו אתה (באופן בלתי מבוסס) תוקף את אותה החלטה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מישהו באוצר לא רוצה למכור את כלל ביטוח
  הרגולטור פושע 03/08/2015 21:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  צריך לתבוע את טרי ההומו
  סגור