מדרוג הורידה את דירוג האג"ח של רבוע כחול: "קיימת הסתברות לא מבוטלת לחדלות פרעון"

אין נחת למשקיעים: בעקבות הורדת הדירוג, ייצאו האג"חים של החברה מהמדדים בתל אביב
|
אביגדור קפלן, צילום: בוצ'צ'ו

צרות באות בצרורות: במקביל לסגירת סניפי מגה, משאים ומתנים מתישים, וכמובן קריסת המניה בבורסה - חברת {אלון רבוע כחול} סופגת מכה נוספת, הפעם בגזרת האג"ח: חברת הדירוג 'מדרוג' פרסמה היום כי היא מורידה את דירוג האג"ח של החברה, מרמת Baa3 לרמה Ba2. הורדת הדירוג הינה לסדרה ג'.

מניית החברה כבר צללה היום כ-6%, אך תקנה באופן משמעותי מעלה. מאז סוף חודש מארס התרסקה המניה בכ-70%. גם מחזיקי אג"ח ג' של אלון רבוע כחול חטפו, כשערכו של האג"ח נפל במעל ל-20%. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בנימוקי הורדת הדירוג, מסבירים ב'מדרוג' כי ההורדה "מתבססת על הערכתנו כי רמת הנזילות והגמישות הפיננסית של החברה נפגעה עוד יותר כתוצאה מהסדר הנושים אליו הגיעה החברה עם חברת הבת שלה-מגה. תנאי הסדר החוב מוסיפים נטל מהותי נוסף על החברה. אנו צופים מכשולים רבים בדרך לשיקום מגה, וממשיכים להעריך את נזילות החברה בארבעת הרבעונים הבאים כחלשה מאוד". את מכת המחץ משחררים במדרוג בהמשך סקירתם, ומביעים פסימיות לגבי עתידה של החברה: "בתנאים של אי-ודאות ולחץ זמן, להערכתנו, קיימת הסתברות לא מבוטלת של חדלות פירעון בשנה הקרובה".

יציאה ממדדי האג"ח בתל אביב

על פי תנאי הסף לכניסה למאגר תל-בונד, על אג"ח לעמוד במספר תנאים, ובהם מינימום דירוג Baa3 של חברת 'מדרוג'. תקנון הבורסה אומר כי "מאגר תל-בונד מכיל אג"ח העומדות בתנאי סף של שווי שוק, דירוג אשראי, מועדי פדיון וסחירות. רק אג"ח במאגר תל-בונד יוכלו להיכלל במדדי התל-בונד. בשום מקרה לא תיכלל במדד תל-בונד אג"ח אשר אינה נכללת במאגר תל-בונד. אם כך, בשל הורדת הדירוג, שמובילה ליציאה ממאגר תל-בונד, ייפלטו האג"חים ממדדי האג"ח בבורסה.

על פי כללי הבורסה בת"א, האג"ח ייצא 4 ימי מסחר לאחר הורדת הדירוג לא כולל יום הורדת הדירוג. מכאן - ביום רביעי הבא ייצא האג"ח מהמדדים השונים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות