הפער מתרחב: ציפיות האינפלציה בין השוק לבין הכלכלנים גדל דרמטית. מה הסיבה?

בשוק ההון צופים כי האינפלציה ב-12 החודשים הקרובים תעמוד על 0.5%. הכלכלנים צופים 1.1%. אלכס ז'בזינסקי ממיטב דש מנסה להסביר
 |  (2)
מסתכלים קדימה
מדד המחירים לצרכן שפורסם לפני מספר ימים יצר תופעה מוזרה בציפיות האינפלציה לשנה הקרובה. מצד אחד - הכלכלנים צופים התאוששות ברמת האינפלציה. מצד שני - ציפיות האינפלציה כפי שנגזרות משוק ההון דווקא ירדו.
בסוף חודש מארס ציפיות האינפלציה לשנה הקרובה כפי שנגזרו משוק ההון עמדו על 0.7%. אחרי פרסום מדד המחירים לצרכן שעלה ב-0.3% הציפיות ירדו לרמה של 0.5%. מנגד, ציפיות הכלכלנים שציפו לאינפלציה של 1% בשנה הקרובה עלו לרמה של 1.1% בשנה הקרובה. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
ציפיות האינפלציה כפי שנגזרות משוק ההון לשנה הקרובה מחושבות בין תשואת האג"ח הממשלתי השקלי לתקופה של שנה לבין תשואת האג"ח הצמוד לתקופה של שנה. בסוף השנה ציפיות האינפלציות לשנת 2015 עמדו על 0.6% כאשר המשקיעים יודעים כי ישנם שני מדדים שליליים משמעותיים לפנינו. ציפיות הכלכלנים עמדו על 0.7%. כעת נפתח פער בין ציפיות השוק לבין ציפיות האנליסטים. 
התייחסות לנושא מגיעה מכיוונו של אלכס ז'בז'ינסקי ממיטב דש אשר רואה זאת וממליץ לצמצם את החשיפה לאג"ח הקונצרניות בדירוגים מתחת ל-A- ולהגדיל את החשיפה לבנקים. לדעתו של ז'בז'ינסקי בחודש מארס משרד האוצר הנפיק לראשונה יותר אג"ח לא סחירות לקרנות הפנסיה מאשר האג"ח הסחירות בשוק. חוסר האיזון בין ביקוש להיצע בשוק האג"ח הסחיר עשוי לעוות את הערכות הריבית והאינפלציה הגלומות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  lehadek hagorot
  hoze 19/04/2015 12:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זהירות - להדק חגורות בבקשה - לא מניות בנקים ולא בטיח - צםו לירידות עד 30 אחוז
  סגור
 • מתי?
  אלי 19/04/2015 16:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטוח שאתה תהיה צודק מתישהו בשלושים השנים הקרובות..
  סגור